Manchester City rozwalił Brighton strzelając trzy gole w pierwszej połowie

5
Piłkarze Manchesteru City wygrali aż 4:0 na wyjeździe z Brighton&Hove Albion, w barwach którego grał Jakub Moder. (zdjęcie: Simon Curtis, x)

Manchester City pokonał Brighton na wyjeździe w przełożonym meczu 29. kolejki angielskiej Premier League.

Gospodarze nie stawiali żadnego oporu znakomitym gościom. Zespoły schodziły na przerwę, a Manchester City prowadził różnicą trzech bramek. Wynik otworzył Kevin De Bruyne, który trafił główką po dośrodkowaniu Kyle’a Walkera. Następnie Phil Foden strzelił dwa gole.

Druga połowa stała się formalnością. Manchester City zdobył jeszcze jednego gola. Czwarty gol został przypieczętowany przez Juliana Alvareza w 62. minucie.

Manchester City ma obecnie 76 punktów i awansował na drugie miejsce, wyprzedzając Liverpool. Zespół Pepa Guardioli traci do Arsenalu zaledwie jeden punkt, mając do rozegrania jeszcze jeden mecz. 28 kwietnia Man City zmierzy się z Nottingham Forest w 35. rundzie Premier League.

CZYTAJ: Iga Świątek dobrze rozpoczyna turniej w Madrycie

CZYTAJ: Szczęsny odmówił przedłużenia kontraktu z klubem. Wiadomo, co było przyczyną