Memoriał Wagnera: Polska pokonała Niemcy w emocjonującym meczu

3
Reprezentacja Polski była o krok od wielkiej wpadki, ale ostatecznie zwyciężyła sobotnie spotkanie z Niemcami podczas Memoriału Wagnera. (zdjęcie: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, x)

Mecz w ramach Memoriału Huberta Jerzego Wagnera nie był łatwy dla polskiej drużyny w obliczu meczu z Niemcami. Mimo początkowych zmagań, Polska zwyciężyła 3:2 (20:25, 22:25, 25:19, 25:21, 15:12). Po płynnym zwycięstwie nad Egiptem, Polacy napotkali w Niemczech znacznie trudniejszego przeciwnika. Problemy pojawiły się w pierwszym secie, gdy skuteczność ataku Polski wynosiła zaledwie 38 procent, podczas gdy środkowe ataki Niemiec były wyjątkowo skuteczne.

Ciąg dalszy zmagań

Drugi set nie przyniósł dużej poprawy w wykonaniu Polaków. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego szybko wypracowali sobie prowadzenie, jednak Polacy w dalszym ciągu mieli problemy z końcówkami ataków, mimo 44-procentowej skuteczności przyjęć. Sporadyczne mocne zagrania Bartosza Kurka i wchodzącego do gry w końcówce Łukasza Kaczmarka nie wystarczyły, aby odwrócić losy meczu.

W trzecim secie ,Polska wreszcie się przebudziła, dzięki zmianom trenera Nikoli Grbića. Do wprowadzonych pod koniec poprzedniego seta Tomasza Fornala i Kaczmarka dołączyli Grzegorz Łomacz i Mateusz Bieniek. Polski serwis poprawił się, powodując kłopoty Niemcom i umożliwiając Polsce szybkie zdobywanie punktów. Kaczmarek poprowadził atak z 64-procentową skutecznością i kontynuował dynamikę do czwartego seta, w którym prowadzili 19:11. Chociaż Niemcy odbudowali się po mocnych serwisach Moritza Karlitzka, Polska utrzymała się, aby wymusić piątego seta.

CZYTAJ: Memoriał Wagnera: Polska wygrała mecz otwarcia

Zwycięstwo Polaków

W decydującym secie, Polska wypracowała sobie wielopunktowe prowadzenie mocnym blokiem i atakiem. Pomimo pewnych nerwów w końcówce meczu, gdy Niemcy traciły prowadzenie, wcześniejsza przewaga Polski utrzymała się. Dotarli do tie-breaka 15:12, wykazując się wytrzymałością i umiejętnościami.

W następnej kolejności, Polska zmierzyła się ze Słowenią w ramach Memoriału Wagnera, który również wygrała (3:1), a następnie w Gdańsku odbędą się przedolimpijskie mecze z Japonią i USA.

CZYTAJ: Polska juniorska drużyna żużlowa zdobyła tytuł Mistrza Świata