Mistrzostwa Świata U21 – pierwsza porażka Polek w turnieju

8
Po udanym otwarciu mistrzostw świata U21, tym razem polskie siatkarki musiały uznać wyższość rywalek. (zdjęcie: polska siatkówka, twitter)

W drugim dniu mistrzostw świata do lat 21 w Meksyku, reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet zmierzyła się z drużyną Chin, w wyniku której Polki przegrały 0:3 (18:25, 16:25, 19:25). Wcześniej Polska zapewniła sobie zwycięstwo z Argentyną, a Chiny przegrały z Serbią w barażach grupy C.

W pierwszych chwilach meczu Chiny prowadziły z Polską trzypunktową przewagą. Mimo wysiłków, Polki z trudem wyrównały wynik. Pani kapitan chińskiej drużyny jeszcze bardziej wzmocniła ich przewagę. Chiny utrzymały kontrolę od początku, co zaowocowało zwycięstwem 25:18 w pierwszym secie.

CZYTAJ: Reprezentacja Polski triumfuje nad Argentyną w otwierających Mistrzostwach Świata U-21

Drugi set przebiegał podobnie, a Chiny pod wodzą trenera Qi Kuanga prowadziły i konsekwentnie atakowały. Polska borykała się z rosnącą liczbą niewymuszonych błędów i walczyła z silnym blokowaniem ze strony Chin. Zhuang Yushan zapewniła Chinom dominację ostatecznym atakiem (25-16).

Chcąc przedłużyć rywalizację, Polska walczyła w trzecim secie, uniemożliwiając Chinom szybkie objęcie prowadzenia. Jednak Chiny pozostały zdeterminowane, aby zakończyć mecz. Ataki Wang Yindi i ostatni punkt Wang Yifana z czwartej strefy zapewniły Chinom zwycięstwo 25-19.

Mimo starań Polski, spójna gra i strategiczne ataki Chin pozwoliły im na odniesienie decydującego zwycięstwa.

CZYTAJ: Poważne zarzuty wobec Antony’ego z Manchesteru United

„Kobieca reprezentacji Polski poniosła pierwszą porażkę w fazie grupowej mistrzostw świata do lat 21” – napisała Polska Siatkówka na Twitterze.

Polska – Chiny 0-3 (18-25, 16-25, 19-25)