Mourinho miał spektakularne zwycięstwo w swoim pierwszym oficjalnym meczu dla Fenerbahçe

3
Jose Mourinho zaliczył udany debiut w Fenerbahce. Polak z asystą. (zdjęcie: pooja, x)

W drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów UEFA, Fenerbahçe grało z Lugano. Ten mecz był pierwszym oficjalnym meczem José Mourinho na stanowisku trenera tureckiej drużyny.

Już w czwartej minucie gospodarze otworzyli wynik meczu. Gola strzelił Ayman El Wafi z Lugano. Jednak Fenerbahçe zdołało wyrównać wynik przed przerwą dzięki bramce Edina Džeko. Zaraz po przerwie, Džeko strzelił kolejną bramkę i przyjezdni prowadzili 2:1. Niemniej jednak Lugano ponownie wyrównało wynik w 64. minucie po golu Urana Bislimiego.

Zaledwie trzy minuty później, Edin Džeko zapewnił sobie hat-tricka. Pomógł mu przy tym Sebastian Szymański. Polski pomocnik w 67. minucie zanotował asystę przy trafieniu Džeko na 3:2.

W 74. minucie Ferdi Kadıoğlu strzelił gola i było 4:2 dla Fenerbahçe. Mimo to nie udało im się utrzymać dwubramkowego prowadzenia, gdyż Lugano w końcowych momentach zdobyło trzecią bramkę, kończąc mecz na 4:3.

CZYTAJ: Guardiola potwierdza, że ​​jeden z jego liderów może opuścić Man City

Pierwsza wygrana w sezonie!

Tym samym José Mourinho odniósł swoje pierwsze oficjalne zwycięstwo jako główny trener Fenerbahçe. Rewanż zaplanowano na 30 lipca w Turcji.

CZYTAJ: Agencja ONZ ds. uchodźców skrytykowała oprawę kibiców Legii Warszawa