Neymar przejdzie operację

8
Neymar

Porażka z Urugwajem była dla Brazylii pierwszą w eliminacjach mistrzostw świata od 2015 roku.

Neymar przejdzie operację po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego i łąkotki w lewym kolanie; 31-latek nabawił się kontuzji podczas pełnienia obowiązków międzynarodowych we wtorkowym meczu z Urugwajem, który przegrali 0:2.

Jego klub Al Hilal ogłosił, że Neymar przejdzie operację.

CZYTAJ: Neymar i cztery inne gwiazdy, które nie chcą już grać w Saudi Pro League

Neymar ze łzami w oczach opuszczał boisko po kontuzji, jaką nabawił się we wtorkowym meczu Brazylii z Urugwajem 0:2.

Al-Hilal zamieścił post na platformie X, znanej wcześniej jako Twitter: „Piłkarz przejdzie operację, a następnie program leczenia, który zostanie ustalony później. Wróć silniejszy Neymarze.”

Neymar doznał kontuzji podczas szamotaniny o piłkę z Nicolasem de la Cruz z Urugwaju w 44. minucie meczu.

Po kilku minutach, Neymar opuścił boisko na noszach ze łzami w oczach i obecnie wygląda na to, że będzie pauzował przez wiele miesięcy.

CZYTAJ: „Tak” dla miliardów Ratcliffe’a oznacza także „nie” dla Kyliana Mbappé, Kingsleya Coman i Eduardo Camavinga

Powrót do zdrowia po kontuzji więzadła krzyżowego przedniego przedniego (ACL) może zająć od sześciu miesięcy do roku i prawdopodobnie wykluczy go z gry na resztę sezonu oraz podda w wątpliwość jego udział w przyszłorocznym Copa America, który rozpocznie się w czerwcu.