Nieoczekiwane słowa Guardioli. “Ludzie chcą, żeby poniósł porażkę”

1
Manchester City walczy o Erlinga Haalanda. Chce się zabezpieczyć przed zakusami Realu Madryt. (foto: city, twitter)

Menedżer Manchesteru City, Pep Guardiola, stanął w obronie Erlinga Haalanda po nieco marnotrawnym występie napastnika w meczu z Young Boys. Pomimo zwycięstwa City 3:1, Haaland stanął w obliczu krytyki za zmarnowanie kluczowej okazji w meczu.

Norweski napastnik, który miał okres suszy bramkowej, w końcu dwukrotnie trafił do siatki, przełamując okres suszy w Lidze Mistrzów. Jednak zmarnował świetną okazję w pierwszej połowie, kiedy był sam na sam z bramkarzem. Guardiola w odpowiedzi na krytykę wyraził wiarę w umiejętności Haalanda, stwierdzając: „Ważne jest, aby mieć szanse; ludzie chcą, żeby mu się nie udało. Przykro mi, ale ten facet będzie strzelał gole przez całe życie.”

Guardiola uważa, że na napastniku spoczywa ogromna presja i ludzie chcieliby, żeby mu się przytrafił kryzys.

„Musi strzelać siedem goli w każdym meczu, a to jest niemożliwe. Jest szczęśliwy. Strzelił wiele bramek. Ludzie chcą, żeby poniósł porażkę po zdobyciu 52 goli” – mówił Guardiola.

„Być może w pewnym momencie sezonu będzie lepszy niż teraz. Jesteśmy naprawdę zadowoleni, że to facet, który odczuwa głód. Jest taki pokorny. To niesamowity profesjonalista. Jest świetnym konkurentem” – ocenił trener.

CZYTAJ: Guardiola chce sprowadzić do Manchesteru City gwiazdę Bayernu Monachium

Guardiola podkreślił zagrożenie ze strony Haalanda przed bramką i podkreślił jego zdolność do wykorzystywania okazji. Menedżer pochwalił umiejętność Haalanda w zdobywaniu bramek, zauważając, że będzie on nadal trafiał do siatki, dopóki będzie grał w piłkę nożną. Dwie bramki Haalanda w drugiej połowie obejmowały rzut karny, co dało mu pierwszego gola w meczu kontynentalnym po 543-minutowej suszy bramkowej w meczach Ligi Mistrzów. Pomimo tej suszy, Haaland może poszczycić się imponującym rekordem 37 bramek w 33 występach w Lidze Mistrzów.

CZYTAJ: „Zdobycie Złotej Piłki przez Lionela Messiego to skandal” – twierdzi gwiazda West Hamu

Powrót Erlinga Haalanda do formy nadszedł w samą porę dla Manchesteru City, który przygotowuje się do wyczekiwanych derbów Manchesteru City z odwiecznym rywalem Manchesterem United, który odbędzie się w niedzielę na Old Trafford. Niezachwiana wiara Pepa Guardioli w umiejętności strzelania bramek przez Haalanda dobrze wróży perspektywom Man City w tym kluczowym meczu. Presja rośnie, ale Man City jest gotowy.