Ogromne osiągnięcie Polaka! Przekroczył magiczną barierę punktów

6
Spory wyczyn Sokołowskiego: koszykarz ma tysiąc punktów we włoskiej lidze. (zdjęcie: KoszKadra, x)

Według ligowych statystyk, Michał Sokołowski po imponującym występie w 23. kolejce Serie A zdobył 15 punktów i przekroczył 1000 punktów w rozgrywkach włoskiej ekstraklasy koszykarzy. Jednak jego drużynie GeVi Napoli, prowadzonej przez trenera Igora Milicica, nie powiodło się w emocjonującym meczu po dogrywce z Estra Pistoia, uzyskując końcowy wynik 93:95.

Indywidualny występ w walce zespołowej

Pomimo porażki, Sokołowski pokazał swoje umiejętności na boisku, wyprowadzając na prowadzenie Napoli w doliczonym czasie gry przez 35 minut. Wykazał się wszechstronnością, wnosząc znaczący wkład w swoją celność strzelania. Sokołowski przebywał w sobotę na parkiecie najdłużej w zespole GeVi, 35 minut. Trafił dwa z trzech rzutów za dwa punkty, dwa z pięciu zza linii 6,75 m oraz pięć z siedmiu wolnych. Miał także osiem zbiórek.

CZYTAJ: Elżbieta Wójcik ustanowiła historyczny rekord w polskim boksie

Jednak Napoli najbardziej polegało na amerykańskim zawodniku Jacobie Pullen, który zdobył najwięcej punktów – aż 22.

Pomimo porażki, Napoli utrzymuje przyzwoitą pozycję w lidze, zajmując obecnie siódme miejsce z bilansem 12 zwycięstw i 11 porażek. Aspiracje zespołu pozostają żywe, zwłaszcza po niedawnym triumfie w krajowym pucharze. Tymczasem liderzy ligi, Germani Brescia, w dalszym ciągu narzucają tempo z imponującym bilansem 17-5.

CZYTAJ: Robert Lewandowski zachwyca, gdy Barcelona triumfuje nad Atletico Madryt