Paskudna kontuzja i przykre sceny na meczu Bianki Andreescu w 1/8 finału Miami Open

35
2PHDGM4 Miami Gardens, Florida, USA. 27th Mar, 2023. Bianca Andreescu (CAN) reacts after an apparent left ankle injury during her women's singles match against Ekaterina Alexandrova (2nd L). Andreescu would withdraw and retire at the Miami Open presented by Itau at Hard Rock Stadium. (Credit Image: © Debby Wong/ZUMA Press Wire) EDITORIAL USAGE ONLY! Not for Commercial USAGE!

Bianca Andreescu to jedna z najlepszych tenisistek młodego pokolenia, która w 2019 roku wygrała US Open. W Miami Open 2023 w meczu z Jekatieriną Aleksandrową pewnie zmierzała po awans do ćwierćfinału, kiedy nagle krzyknęła: – O mój Boże! -. Tenisistka opuściła kort na wózku.

Kanadyjka Bianca Andreescu spotkała się z Jekateriną Aleksandrową w Miami Open w meczu o ćwierćfinał imprezy. Faworytką była Aleksandrowa, która jest wyżej w rankingu. Andreescu była w finale Miami Open w 2021 roku.

W pierwszym secie szczęście dopisało bardziej Rosjance. To był wyrównany set, ale Rosjance lepiej szło w tie-breaku, którego wygrała do zera. W drugim secie Kanadyjka się odbiła. Andreescu wyszła na prowadzenie 2:0 w gemach i oddała tylko dwa punkty. Wszystko zmieniło się jednak na początku trzeciego gema.

Na początku trzeciego gema drugiego seta Andreescu źle stanęła i doznała urazu stawu skokowego. Kanadyjka krzyknęła „o mój Boże” i nie mogła wstać. Ostatecznie Andreescu musiała opuścić kort na wózku i nie zobaczymy jej przez najbliższe tygodnie.

CZYTAJ: Buty Michaela Jordana z finałów NBA z 1998 roku mogą pobić rekordy aukcyjne!

CZYTAJ: Rafael Nadal wraca do gry!