Pogba znów ma problem ze zdrowiem?

3
Drakońska kara dla Paula Pogby! To koniec kariery? Źródło: Twitter

Paul Pogba na boisko podczas meczu Empoli – Juventus wyszedł w 62. minucie. Chwilę później cieszył się ze swojego pierwszego gola w Serie A od powrotu do Turynu, ale finalnie okazało się, że asystujący mu Dusan Vlahović był na pozycji spalonej i nie uznano gola.

Pogba to zawodnik, którego można podziwiać, gdy jest w najlepszej formie, problem w tym, że zdarzało się to zdecydowanie zbyt rzadko. Kilka ostatnich sezonów w Manchesterze United było prawdziwym cierpieniem, a po powrocie do Juventusu, Pogba stał się ciężarem dla Maxa Allegriego i menedżera finansowego Juventusu.

CZYTAJ: Xavi Hernandez twierdzi, że oczekiwania wobec Lewandowskiego są za wysokie

W pierwszym sezonie pomocnik rozegrał na boisku 161 minut. Przez resztę sezonu był niedysponowany kontuzjami i brakiem formy. Tego lata żądny zemsty Pogba unikał ofert klubów z Arabii Saudyjskiej, z czego kierownictwo Juventusu raczej nie będzie teraz szczególnie zadowolone.

W wygranym meczu 2:0 z Empoli, Pogba zagrał ostatnie 28 minut. Gdy sędzia zagwizdał koniec meczu, Francuz pospieszył do szatni, a pozostali zawodnicy świętowali wraz z przyjezdnymi kibicami klubu. POgba udał się prosto do szatni, intensywnie rozmawiając z głównym medykiem i dotykając tylnej części uda.

Po meczu Allegriego zapytano o pospieszne zejście do szatni Pogby.

„Jeszcze nic nie wiemy. Poczuł ukłucie w plecach, ale zobaczymy, co wykażą badania. Szkoda, bo Paul bardzo dobrze wszedł w mecz” – powiedział Allegri według Sky Sports Italia.

Pamiętamy Allegriego w zeszłym sezonie, kiedy okazywał wyraźną irytację w odpowiedzi na powtarzające się pytania o zdrowie i formę Pogby, teraz wygląda na to, że trener Juventusu ma powtórkę z historii.

CZYTAJ: Ramos wraca do La Liga!

Według Calciomercato, w Juventusie panują już obawy, że Pogbie ponownie grozi dłuższa pauza z powodu kontuzji.

Jeśli okaże się, że Pogba pauzuje z powodu kolejnej kontuzji, Juventus i tak będzie musiał zadowolić się obecnością Francuza w składzie. Nawet kluby z Arabii Saudyjskiej nie sprowadzają wyblakłej gwiazdy, która nie potrafi grać.

W klubie Serie A, Pogba jest ciągle jednym z najlepiej zarabiających zawodników w klubie.