Pogoń Szczecin rozbita przez Gent

4
Orban strzela trzy gole w meczu Gent z Pogonią Szczecin; zdjęcie: Football Talent Scout - Jacek Kulig: Twitter

Klęska Pogoni Szczecin w III rundzie eliminacji w Gandawie z tamtejszym KAA Gent. Belgijski zespół na własnym stadionie zabawił się z przedstawicielem polskiej ligi i wygrał 5:0.

Pogoń mecz rozpoczęła fatalnie. Drużyna prowadzona przez Jensa Gustafssona od 13 minuty przegrywała, po tym jak bramkarz „Portowców” – Bartosz Klebaniuk popełnił błąd, wybijając przed siebie piłkę, do której dopadł Gift Orban, który z zimną krwią pokonał młodego golkipera.

To nie był dzień 21-letniego bramkarza. W 35 minucie Orban przelobował polskiego golkipera.

Przeczytaj: Manchester United zaakceptował ofertę West Hamu za Harry’ego Maguire’a

Pięć minut później w wyniku kolejnego błędu, piłka trafiła do Hugo Cuypersa. Belgijski napastnik bez żadnych skrupułów wykorzystał prezent polskiego bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki.

W końcówce pierwszej połowy belgijska drużyna podwyższyła jeszcze prowadzenie. Luka Zahović nie zachował odpowiedniej przytomności i zagrał piłkę we własne pole karne, idealnie pod nogi Cuypersa. Belg podwyższył prowadzenie swojej drużyny i skończył pierwszą część meczu z dubletem.

W drugiej połowie Pogoń Szczecin zaczęła atakować bramkę rywala.

Pierwszą sytuację pod bramką gospodarzy miał grecki napastnik Leonardo Koutris, który po dograniu Kamila Grosickiego z lewej strony miał kapitalną okazję do zdobycia bramki. Problem w tym, że Grek strzelił bardzo niecelnie.

Dobry początek drugiej połowy dla Pogoni skończył się dokładnie w 64 minucie.

Przeczytaj: Kibice Juventusu skandują przeciwko podpisaniu kontraktu z napastnikiem Chelsea Romelu Lukaku

Gift Orban popisał się kapitalnym strzałem na bramkę. Dzięki czemu nigeryjski napastnik ustrzelił właśnie hattricka.

Marzenia o IV rundzie Portowców oddaliły się.

Nokaut 0:5 to niestety różnica klas między zepołami. Prawdopodobnie to definitywny koniec tegorocznej przygody „Portowców” w europejskich pucharach.