Polacy bez medalu na Średniej Krokwi

1
Daniel Tschofenig mistrzem Igrzysk Europejskich na normalnej skoczni; zdjęcie: Skijumping.pl: Twitter

Piotr Żyła zajął siódme, a Dawid Kubacki dziesiąte miejsce w konkursie indywidualnym na Średniej Krokwi w Zakopanem w ramach Igrzysk Europejskich.

Austriak Daniel Tschofenig zdobył za zakopiańskiej Średniej Krokwi złoty medal Igrzysk Europejskich w skokach narciarskich. Najlepszy z Polaków Piotr Żyła zajął siódme miejsce.

Tschofenig, który prowadził także po pierwszej serii, uzyskał 104 i 104,5 m. Srebrny medal wywalczył jego rodak Jan Hoerl (101 i 104,5 m), a brązowy – Szwajcar Gregor Deschwanden (107 i 101,5 m).

Przeczytaj: Iga Świątek pewnie wygrywa z Rosjanką

Po pierwszej serii najwyżej sklasyfikowanym z Polaków był Kacper Juroszek (97,5 m), który był trzynasty. Piotr Żyła zajmował 15. lokatą (95,5 m) ex aequo z Dawidem Kubackim (95,5 m). Kamil Stoch uplasował się natomiast na 27. miejscu (93,5 m). Do drugiej serii nie awansował 32. Aleksander Zniszczoł (93 m).

W finałowej serii najdalej skoczył Piotr Żyła (106,5 m), dzięki czemu ostatecznie zakończył czwartkowe zawody na siódmej lokacie. W drugiej próbie poprawił się również Dawid Kubacki, lądując na 101. metrze, dzięki czemu „wskoczył” do pierwszej dziesiątki konkursu. Kamil Stoch skoczył natomiast 97 metrów i awansował o pięć miejsc w klasyfikacji. Drugi skok zupełnie nie wyszedł natomiast Kacprowi Juroszkowi (87,5 m), który ostatecznie uplasował się dopiero na 27. pozycji.

Przeczytaj: Barcelona zamierza złożyć hołd swojemu najlepszemu piłkarzowi w historii