Polka strzeliła hat-tricka w wygranym 7:1 meczu z Barceloną

8
Polka zrobiła show w Barcelonie! (zdjęcie: Gemma Mallorca, x)

Polska zawodniczka Ewa Pajor strzeliła hat-tricka dla Barcelony w wygranym 7:1 meczu derbowym z Espanyolem, stając się najskuteczniejszą strzelczynią hiszpańskiej La Ligi, z dziewięcioma golami na koncie w tym sezonie.

Trener żeńskiej drużyny Barcelony, Pere Romeu, dokonał w niedzielę kilku zmian w składzie po tym, jak „Duma Katalonii” w ubiegłą środę przegrała z Manchesterem City 0:2 w pierwszej rundzie fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Simona Botero dała Espanyolowi prowadzenie w pierwszej połowie. Po przerwie na boisko weszły Pajor, Caroline Graham Hansen i Alexia Putellas — zdobywczyni Złotej Piłki 2022 — zmieniając bieg meczu.

W 59. minucie, Pajor wyrównała wynik, strzelając głową z bliskiej odległości po efektownym dośrodkowaniu Clàudii Piny, a zaledwie trzy minuty później „Barca” mogła świętować raz jeszcze, gdy Putellas wyprowadziła ją na prowadzenie.

Putellas zdobyła trzeciego gola w 65. minucie, a Pina i Aitana Bonmati dopisały swoje nazwiska na listę strzelców w 74. i 79. minucie.

Jednak to nie był koniec bramek! Przypieczętowując niezapomniany wieczór, Pajor zdobyła szóstego gola dla Barcy w 85. minucie, a następnie dorzuciła gola do swojego dorobku, trafiając trzeciego gola trzy minuty przed końcem.

Występ Polki przyniósł jej nagrodę dla najlepszej zawodniczki meczu i wywindował ją na szczyt klasyfikacji strzelców La Ligi.

Z dziewięcioma golami na koncie po zaledwie sześciu meczach, Pajor ma teraz na koncie dwa hat-tricki La Liga po tym, jak wcześniej zdobyła trzy gole w meczu Barcelony z Granadą 10:1.

CZYTAJ: Polka zachwyca w Barcelonie. Strzeliła trzy gole w meczu ligowym!

W imponującym sezonie dla hiszpańskiej reprezentacji Polski, Robert Lewandowski obecnie prowadzi w klasyfikacji strzelców w lidze mężczyzn. Polak strzelił 10 goli w La Liga. Ewa Pajor ma na koncie 9 goli. Polscy napastnicy Barcelony świetnie sobie radzą w lidze w tym sezonie.

Niedzielny wynik stawia żeńską drużynę Barcelony na szczycie ligi z 18 punktami, podczas gdy Real Madryt i Atlético Madryt są trzy punkty za nimi, ale mają jeden mecz mniej.

W środę Barcelona zmierzy się z Hammarby Sztokholm w drugiej rundzie fazy grupowej Ligi Mistrzów.

CZYTAJ: „Przepraszam wszystkich”. Haaland zareagował na porażkę 1:5