Polska dominuje nad Słowenią 3:0 w Turnieju Kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich

3
Bardzo dobry początek Polek. (zdjęcie: polska siatkówka, twitter)

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet rozpoczęła w Łodzi turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich od spektakularnego zwycięstwa nad Słowenią 3:0. Rywalizując w Atlas Arenie w Łodzi w dniach 16–24 września, Biało-Czerwone chcą pewnie dostać się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Polska pod wodzą Stefano Lavarini od początku pokazała swoją wyższość. Agnieszka Korneluk nadała ton w pierwszym secie precyzyjnymi atakami w środku pola, dzięki czemu Biało-Czerwone wyszły na prowadzenie 3:0, 7:3 i 13:7, a następnie zabezpieczyły seta na 25:18. Ataki skrzydłowe polskich zawodniczek nie pozostawiły miejsca na powrót Słowenii.

Przeczytaj także: Polska zdobywa tytuł mistrza Europy w siatkówce po emocjonującym zwycięstwie nad Włochami

Drugi set rozpoczął się wyrównanie, ale Polska zapewniła sobie kontrolę dominującym blokiem. Choć Słowenka Eva Zatkovic poprawiła się, wysiłki młodej zawodniczki nie mogły dorównać rosnącej pewności siebie drużyny Biało-Czerwonych. Kolejne bloki punktowe, agresywne ataki przy siatce i precyzyjne ataki skrzydłami doprowadziły do przekonującego zwycięstwa 25-15.

Trzeci set Polek był chwilowo przełamany, obfitujący w niewymuszone błędy, ale ich dominacja zwyciężyła. Godne pochwały były mocne blokowanie i umiejętność indywidualnego ataku. W turnieju zadebiutowała Monika Fedusio, dołączyła też Martyna Czyrniańska. Mecz zakończył się zdecydowanym atakiem Martyny Łukasik, który zapewnił zwycięstwo polskiej drużynie 25-22.

Przeczytaj także: Wilfredo Leon najlepszym siatkarzem Mistrzostw Europy!

Dzięki temu dominującemu zwycięstwu, Polska staje przed kolejnym wyzwaniem – meczem z Koreą Południową, który odbędzie się dzisiaj (17 września) o godzinie 17:30. Polska walcząca o miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku zaciekle rywalizuje w grupie C z Koreą Południową, Tajlandią, Stanami Zjednoczonymi, Włochami, Słowenią i Niemcami. Tylko dwie najlepsze drużyny w tej grupie zapewnią sobie upragnione bilety do Paryża, co zwiększy stawkę w tej podróży po olimpijską chwałę.

Polska – Słowenia 3:0 (25:18, 25:15, 25:22)