Polska passa bez porażki trwa po zwycięstwie nad Turcją w VNL

5
Ostatni raz Polki pokonały Turczynki w stosunku 3:0... 6 lipca 2008 roku, 15 lat temu. Te dziewczyny zapisują wspaniałą historię! (zdjęcie: Sara Kalisz, Twitter)

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet po raz kolejny pokazała swoją dominację, odnosząc przekonujące zwycięstwo 3:0 (25:22, 25:20, 30:28) z Turcją. Tym zwycięstwem, Polska przedłuża swoją passę do imponujących sześciu zwycięstw z rzędu w tegorocznej Lidze Narodów.

Set otwierający rozpoczął się od zaciętej walki między zespołami. Początkowo Polki wyszły na prowadzenie, ale mecz szybko się wyrównał i żadna z drużyn nie uzyskała znaczącej przewagi od wyniku 10-10. Kluczowy punkt zwrotny nastąpił jednak przy stanie 21-21, kiedy polska drużyna pokazała swoje umiejętności, zdobywając trzy kolejne punkty i wygrywając seta 25-22.

CZYTAJ: Niemieckie media piszą o największym błędzie transferowy Bayernu

Drugi set był odzwierciedleniem intensywności pierwszego, kiedy drużyna Stefano Lavariniego po raz kolejny wyskoczyła na prowadzenie. Przez większą część meczu polska drużyna utrzymywała stałą przewagę co najmniej trzech punktów, choć w końcówce rywalki odreagowały żywiołowo, zmniejszając stratę. Jednak polska drużyna pozostała opanowana i pewna siebie, ostatecznie zwyciężając z ustalonym wynikiem 25-20.

Wraz z rozpoczęciem trzeciego seta, polska drużyna musiała walczyć o zwycięstwo, ponieważ rywalki utrzymywały przewagę przez dłuższy czas. Dzięki serii znakomitych i udanych zagrań, polskie zawodniczki zdołały wyrównać mecz, co doprowadziło do intensywnej walki punkt za punkt. Polskie siatkarki, kontynuując znakomitą grę z dwóch pierwszych setów, napotkały tym razem największe przeszkody. Set zakończył się porywającym pokazem siły, któremu towarzyszyły intensywne emocje. Reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet ostatecznie zapewniła sobie długo oczekiwane zwycięstwo, zakończone setem 30-28.

CZYTAJ: Wojciech Nowicki ustanawia rekord Diamentowej Ligi w rzucie młotem

Patrząc w przyszłość, Polska ma zaplanowane na dzisiaj o godzinie 11:00 mecz z Holandią. Trzymamy kciuki i życzymy wygranej!

Polska – Turcja 3-0 (25:22, 25:20, 30:28)