Polska po 14 latach awansowała do finału Mistrzostw Europy!

7
Klątwa zdjęta. Polscy siatkarze w finale mistrzostw Europy! (zdjęcie: polska siatkówka, twitter)

Reprezentacja Polski w siatkówce zapewniła sobie miejsce w finale Mistrzostw Europy 2023, przerywając passę trudnych meczów z potężnym słoweńskim przeciwnikiem. Zespół Nikoli Grbića wykazał się wyjątkowym kunsztem i determinacją, wygrywając półfinałowe starcie z wynikiem 3:1 (23:25, 25:21, 25:20, 25:21).

Set otwierający nadał ton, a walka toczyła się punkt za punkt. Polska na krótko prowadziła 8:6, ale szybka reakcja Słowenii i skuteczny blok sprawiły, że mecz był bardzo zacięty.

CZYTAJ: Polska bez trenera. Fernando Santos zwolniony

Słowenia objęła prowadzenie na początku drugiego seta, powodując krótkie przerwy. Polska odrobiła straty, zabezpieczając seta 25:21.

Trzeci set był bardzo zacięty i każdy punkt był dla nas ciężko zdobyty. Polska stopniowo powiększała przewagę, utrzymując czteropunktową przewagę.

Polska szybko kontratakowała w czwartym secie, a potężne ataki Leona sięgały 135 km/h. Zapewnili sobie prowadzenie 17:11 i ostatecznie zwyciężyli.

Reprezentacja Polski pokonała 3:1 Słowenię i po raz pierwszy od 14 lat awansowała do finału mistrzostw Europy. Brawo Panowie!

Zwycięstwo Polski przerwało pełną wyzwań serię przeciwko Słowenii. Ich podróż do finałów Mistrzostw Europy w 2023 r. odzwierciedla ich umiejętności, odporność i determinację, przygotowując grunt pod epicki mecz o złoty medal.

CZYTAJ: Ustanowił niemiecki rekord, który wyjaśnia, dlaczego musiało to zakończyć się niepowodzeniem