Polska ponosi porażkę w Lidze Narodów, podczas gdy Holandia triumfuje 3:0

5
Liga Narodów siatkarek: Biało-Czerwone z pierwszą porażką. (zdjęcie: Polska Siatkówka, Twitter)

Niesamowity występ Polski w Lidze Narodów napotkał na niepowodzenie, gdy Holandia zapewniła sobie dominujące zwycięstwo 3:0, oznaczając pierwszą porażkę polskiej drużyny w rozgrywkach. Po sześciu zwycięstwach z rzędu, polska drużyna zmierzyła się z prężną holenderską drużyną, spragnioną pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach.

CZYTAJ: Polska passa bez porażki trwa po zwycięstwie nad Turcją w VNL

Początkowa faza meczu nie potoczyła się zgodnie z oczekiwaniami polskiej drużyny. Holenderki, używając zmienionego składu w porównaniu z poprzednim spotkaniem, zastosowały podejście taktyczne, które nieustannie testowało polskie siatkarki. Szybko budując znaczną przewagę, Holenderki utrzymały kontrolę przez cały mecz, ostatecznie wygrywając pierwszego seta wynikiem 22:25. Mimo niesłabnącej determinacji podopieczne Stefano Lavariniego z trudem utrzymywały równowagę, pozwalając rywalkom dyktować tempo gry.

W drugim secie, Holenderki kontynuowały zaciętą pogoń za dodatkowymi punktami, wywierając ogromną presję na Biało-Czerwone. Polki niestety zbyt łatwo oddały prowadzenie w początkowej fazie seta. Dwupunktowa przewaga 7:5 szybko przekształciła się w dwupunktową przewagę rywalek przy stanie 8:10. Od tego momentu ekipa Feliksa Koslowskiego trzymała się mocno, ograniczając Polki do zaledwie kilku punktów. Z godnym pochwały opanowaniem Holenderki zapewniły sobie kolejne zwycięstwo, tym razem z wynikiem 21-25.

CZYTAJ: Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny siatkarek odbędzie się w polskim mieście!

Chcąc odwrócić losy meczu, Lavarini dokonał kluczowej zmiany rozgrywającej w trzecim meczu. Chociaż Holenderki początkowo uzyskały przewagę z prowadzeniem 11-8, mecz ostatecznie osiągnął równowagę, ponieważ wynik oscylował wokół remisu. Szczególnie intensywne były końcowe momenty, w których Biało-Czerwone walczyli zaciekle o utrzymanie się w grze. Przy zaciętym meczu 26:26 niezwykła wymiana okazała się ostatecznie decydująca, co zaowocowało decydującym punktem dla Holandii po tym, jak blok Polek wyszedł poza boisko. Trzeci set zakończył się intensywnym wynikiem 26:28, który przypieczętował zwycięstwo Holandii.

Patrząc w przyszłość, Polska ma zaplanowane jeszcze jedno ważne starcie podczas turnieju w Hong Kongu. 17 czerwca zmierzą się z Chinami.

Polska – Holandia 0-3 (22:25, 21:25, 26:28)