Polska triumfuje nad Serbią i awansuje do półfinału!

4
Polscy siatkarze wygrali z Serbią. Są w półfinale ME! (zdjęcie: polska siatkówka, twitter)

Po emocjonującym pojedynku na EuroVolley 2023, reprezentacja Polski w siatkówce zapewniła sobie miejsce w półfinale, pokonując Serbię w czterech elektryzujących setach. Biało-Czerwoni odnieśli zwycięstwo 3:1 (26:28, 25:15, 36:34, 25:17) i zapewnili sobie zasłużony awans do półfinału. Ich kolejne wyzwanie? W czwartek rewanż ze Słowenią.

Obie drużyny miały przed sobą trudną drogę do półfinału. Polska odniosła już wcześniej przekonujące zwycięstwo 3:1 z Belgią, podczas gdy Serbia przeszła spokojniejszą podróż po zwycięstwie 3:0 nad Czechami.

CZYTAJ: Mistrzostwa Europy w siatkówce 2023: Polacy pokonali Czarnogórę!

Początkowe momenty meczu sprzyjały Serbii, która szybko wyszła na prowadzenie 5:1. Biało-Czerwoni szybko jednak odrobili straty i wyrównali na 9:9. Pomimo krótkiego ataku Serbii, Polska wykazała się odpornością. Dobra gra Wilfredo Leona w odpowiednim czasie doprowadziła do wyrównania na 17:17, przygotowując grunt pod emocjonujący finał na 23:23. Polska utrzymała stały wynik przy stanie 25:24, ale Serbia zachowała spokój i ostatecznie wygrała 26:28.

W drugim secie dominacja Polski była stabilna i prowadziła do stanu 7:4. Serbowie utrzymywali sporadyczne wzrosty (19:11), ale Polska przeważała (22:13), zabezpieczając seta imponującą końcówką 25:15, podkreśloną potężnym atakiem.

Trzeci set był zacięty i Polska początkowo objęła trzypunktowe prowadzenie. Zespoły wymieniały ciosy, a wyniki oscylowały wokół parytetu (13:13, 20:20). Podobnie jak w pierwszym secie, o zwycięstwie zdecydowała przewaga do stanu 24:24. Polska wyszła zwycięsko z wynikiem 36:34, między innymi dzięki Łukaszowi Kaczmarkowi i Aleksandrowi Śliwce.

Serbia dobrze rozpoczęła czwartego seta (6:6), ale Polska objęła kontrolę i powiększyła prowadzenie do 15:11. Imponująca gra Norberta Hubera omal nie przesądziła o wyniku 19:14, a Polska utrzymała przewagę (22:16), ostatecznie wygrywając seta i mecz przekonującą końcówką 25:17, dzięki technicznemu atakowi Aleksandra Śliwki.

CZYTAJ: Niemcy ujawnili listę kandydatów, którzy mają zastąpić Hansiego Flicka na stanowisku kolejnego menedżera

Tym imponującym zwycięstwem reprezentacja Polski w siatkówce zapewniła sobie miejsce w półfinale Mistrzostw Europy. Ich kolejnym wyzwaniem będzie Słowenia, a wyczekiwany mecz zaplanowano na czwartek, 14 września.

Polska – Serbia 3-1 (26-28, 25-15, 36-34, 25-17)