Polska U18 triumfuje nad Czechami 5:0. Hat-trick Polaka w siedem minut!

4
Imponujące zwycięstwo reprezentacji Polski U18. Daniel Mikołajewski z hat-trickiem. (zdjęcie: Joanna Korniluk, facebook)

W spektakularnym preludium do zbliżających się listopadowych mistrzostw świata w Indonezji, reprezentacja Polski do lat 18 odniosła imponujące zwycięstwo 5:0 nad Czechami. Gwiazdą meczu był niezaprzeczalnie Daniel Mikołajewski, który w ciągu zaledwie siedmiu minut pierwszej połowy zdobył niezwykłego hat-tricka.

Mikołajewski, który gra we włoskim klubie Parma Primavera, od września strzelił dla Polski dziesięć goli, pokazując swój wyjątkowy talent.

CZYTAJ: Polska U21 kontynuuje passę meczów bez porażki po zwycięstwie 5:0 nad Estonią

Swoje umiejętności pokazały młode polskie talenty, m.in. debiutanci Michał Gurgul z Lecha Poznań i Krzysztof Kolanko z Górnika Zabrze. Dodatkowo na ławce rezerwowych dał o sobie znać Karol Borys ze Śląska Wrocław, uznawany ostatnio za jednego z najbardziej obiecujących zawodników rocznika 2006.

Po przekonującym zwycięstwie 4:0 ze Słowacją, zwycięstwo z Czechami było kolejnym ważnym sprawdzianem dla drużyny Marcina Włodarskiego. Tablica wyników odzwierciedlała dominację Polski, która prowadziła 3:0 zaledwie 19 minut po pierwszej połowie, dzięki błyskotliwości Mikołajewskiego. Oskar Tomczyk powiększył prowadzenie na 4:0 po rzucie karnym w 59. minucie, a Mike Huras powtórzył ten wyczyn 20 minut później.

Ponieważ po październikowych meczach skład liczy obecnie 35 zawodników, sztab trenerski stoi przed trudnym zadaniem wybrania ostatnich 21 zawodników, którzy pojadą na Puchar Świata. Sezon Polski rozpoczyna się 11 listopada przeciwko Japonii, po czym następują mecze z Senegalem i Argentyną, które zapowiadają ekscytujący turniej.

CZYTAJ: Zmiany w reprezentacji Polski przed meczem z Mołdawią