Polska zdobyła srebro na Mistrzostwach Europy w Off-Road

5
Polacy drużynowo wicemistrzami Europy w biegach górskich! (zdjęcie: Polski Związek Lekkiej Atletyki, facebook)

Drugi dzień Mistrzostw Europy Off-Road w Annecy był dużym sukcesem polskiej drużyny mężczyzn.

Zespół składający się z Rafała Matuszczaka, Dawida Maliny, Marcela Fabiana i Miłosza Szcześniewskiego zdobył srebrny medal w wymagającym wyścigu Trail Race, który pokonał 58,2 km ze znacznymi zmianami wysokości. Pomimo błotnistych warunków, polscy biegacze spisali się znakomicie, a Matuszczak indywidualnie zajął piąte miejsce.

CZYTAJ: Jude Bellingham najbardziej wartościowym piłkarzem. Kwota zwala z nóg!

Dominacja Francji na własnym terenie

Francja zdominowała wydarzenie, zajmując trzy pierwsze miejsca zarówno w wyścigach mężczyzn, jak i kobiet. Thomas Cardin zapewnił sobie złoto dzięki zdecydowanej przewadze, a za nim uplasowali się Benjamin Roubiol i Loic Rolland. Stałe występy polskiej ekipy – Malina zajął szóste miejsce, a Fabian w imponujący sposób wspiął się z 40. na 17. miejsce – zapewniły im miejsce na podium. Szcześniewski również znacząco się przyczynił, zajmując 22. miejsce.

W wyścigu kobiet doszło do dramatycznych zmian na stanowisku kierowniczym, które ostatecznie wygrała Clementine Geoffray. Broniąca tytułu Blandine L’Hirondel zadowoliła się srebrem, a Adeline Martin – brązem. Reprezentacja Polski kobiet, na czele której stanęła Urszula Paprocka, która zajęła 13. miejsce, spisała się znakomicie, ale nie zdobyła drużynowego brązu, zajmując czwarte miejsce za Włochami.

CZYTAJ: Wizja Vincenta Kompany’ego dotycząca Bayernu Monachium