Polka została wicemistrzynią olimpijską!

23
Klaudia Zwolińska zdobyła srebrny medal na Igrzysk Olimpijskich 2024. (zdjęcie: Ministerstwo Sportu i Turystyki, x)

Polska kajakarka Klaudia Zwolińska zdobyła srebrny medal w slalomie K1 na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, co stanowi historyczne osiągnięcie dla Polski. To pierwszy medal olimpijski dla Polski w tej konkurencji od czasu Igrzysk w Sydney 24 lata temu.

Zwolińska pokazała swoje umiejętności bezbłędnym spływem, pokonując wymagającą trasę w 97,53 sekundy. Niewiele jej brakowało do australijki Jessiki Fox, aktualnej mistrzyni świata i faworytki zawodów, która zdobyła złoto z czasem 96,08 sekundy. Brązowy medal przypadł Brytyjce Kimberley Woods, która uzyskała czas 98,94 sekundy.

Ten medal cały czas wydaje się nierealny. Zobaczyłam tylu ludzi i pomyślałam: lecimy z tym” – powiedziała Klaudia Zwolińska po zdobyciu srebrnego medalu olimpijskiego w slalomie K1.

„Wzięłabym to srebro przed startem w ciemno. To coś niesamowitego. Szok. Świetnie, że to także pierwszy medal dla Polski na tych igrzyskach” – dodała Zwolińska.

CZYTAJ: Polska triatlonistka ustanowiła nowy rekord świata w potrójnym Ironmanie

Srebrna medalistka olimpijska przyznała, że była absolutnie skupiona na swoim starcie, wyłączyła wszystkie media społecznościowe. „Teraz mi powiedziano, że to pierwszy medal dla Polski na tych igrzyskach, nawet wcześniej tego nie śledziłam” – stwierdziła.

W głowie mi się to nie mieści. Po 24 latach przywożę medal dla Polski w slalomie. To pierwszy medal kobiecy w tej dyscyplinie. Do tego rocznica tego, że Polacy pierwszy raz pojechali walczyć na igrzyska sto lat temu do Paryża” – powiedziała Zwolińska.

Ten srebrny medal ma dla Polski szczególne znaczenie, gdyż jest to dopiero drugi medal olimpijski, jaki nasz kraj zdobył w kajakarstwie slalomowym. Pierwszym z nich było także srebro, które Krzysztof Kołomański i Michał Staniszewski zdobyli w konkurencji C2 mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 roku.

CZYTAJ: Reprezentacja Polski triumfuje nad Japonią w meczu otwarcia igrzysk olimpijskich

To trzeba zobaczyć! Tak Klaudia Zwolińska zdobyła srebrny medal!