Przed nami NBA All-Star Weekend. Kogo zobaczymy?

4

Przed nami największe święto koszykówki — NBA All-Star Weekend. Legendarne mecze i konkursy, Celebrity Game, Mecz Gwiazd, zawody skillów, odbędą się już w najbliższy weekend (17-19 lutego). W wydarzeniu bierze udział w tym roku Polak Jeremy Sochan. Kto jeszcze wystąpi w legendarnym weekendzie gwiazd NBA?

NBA All-Star Weekend. Co to jest?

NBA All-Star Weekend to wydarzenie, które ma na celu uczczenie koszykówki oraz jej największych legend i wschodzących talentów. Impreza odbywa się co roku w środku sezonu w lutowy weekend. W ramach zawodów koszykarze rozgrywają towarzyskie spotkania i biorą udział w spektakularnych dla oka konkursach wsadów, trójek i umiejętności, w których dla utrudnienia i uatrakcyjnienia rozgrywek, przeskakują, chociażby przez samochody. Głównym wydarzeniem weekendu jest Mecz Gwiazd pomiędzy najlepszymi graczami z Konferencji Wschodniej i najlepszymi z Konferencji Zachodniej.

NBA All-Star Celebrity Game i Rising Star Game

NBA All-Star Celebrity Game i Rising Star Game odbywają się w pierwszy dzień weekendu gwiazd NBA. W tym roku jest to piątek 17 lutego. Celebrity Game to gra pokazowa, w której biorą udział emerytowani gracze NBA, aktorzy, muzycy i sportowcy z innych dyscyplin sportowych. Rising Star Game to mini turniej dla wschodzących gwiazd NBA, które są w trakcie swojego pierwszego lub drugiego sezonu w NBA.

W tym roku w turnieju Rising Star Game weźmie udział polski koszykarz Jeremy Sochan. Jest to pierwszy raz kiedy w weekendzie gwiazd NBA gra Polak. Sochan jest reprezentantem Polski, a w NBA gra od 2022 roku w drużynie San Antonio Spurs. Oprócz Sochana w turnieju wschodzących gwiazd wezmą udział m.in. AJ Griffin, Paolo Banchero, Jalen Green, Josh Giddey i Evan Mobley. W Celebrity Game zobaczymy takie gwiazdy jak 21 Savage, Frances Tiafoe, Simu Liu, Calvin Johnson i Guillermo Rodriguez.

Konkursy

Drugi dzień weekendu gwiazd NBA przebiega pod znakiem różnych konkursów pokazujących umiejętności aktywnych graczy. Koszykarze biorą udział w kilku konkurencjach. W Skill Chalenge zostaną poddani próbie ogólnych umiejętności polegającej na przejściu toru przeszkód w jak najszybszym czasie. Zostaną tutaj sprawdzone umiejętności między innymi dryblingu, podań, czy rzutów. W konkursie trójek specjaliści w rzutach za trzy punkty będą oddawać rzuty z pięciu różnych pozycji zza linii trzech punktów. Na koniec odbędzie konkurs wsadów, gdzie najlepsi dunkerzy spróbują oddać wsady z różnych spektakularnych sytuacji lub po pokonaniu wyjątkowych przeszkód.

Mecz Gwiazd

Mecz Gwiazd jest tym, na co wszyscy czekają. Mierzą się w nim najlepsi aktualnie koszykarze w lidze. Mecz Gwiazd zamyka weekend gwiazd NBA. W ostatnich latach wielokrotnie zmieniany był format tego meczu. Teraz kapitanowie drużyn wybierają zawodników do swojego zespołu na daną zmianę. W zeszłym roku odbywało się to kilka dni przed mecze. W tym roku LeBron James i Giannis Antetokounmpo (kapitanowie drużyn Wschodu i Zachodu) wybiorą zawodników pół godziny przed meczem. Mecz odbędzie się zgodnie z formatem wprowadzonym w 2020 roku. Przez pierwsze trzy kwarty mecz odbywa się tradycyjnie po 12 minut każda, ale za każdą wygraną kwartę drużyna wygrywa pieniądze, które wpływają do wybranej przez nią fundacji. Ostatnia kwarta odbywa się bez limitu czasowego. Drużyny grają do wyniku o 24 punkty wyższego niż ten, który posiada wygrywająca drużyna na koniec trzeciej kwarty.

Skład drużyn na Mecz Gwiazd:

Zawodnicy z Konferencji Wschodniej
PozycjaZawodnikZespółKtóry raz w Meczu Gwiazd?