Przegrali złoto, ale wygrali srebro. Polscy siatkarze zdobyli srebrny medal Uniwersjady!

3
Polscy siatkarze wygrywają srebrny medal Uniwersjady (eurosport)

Choć Biało-Czerwoni przegrali w finale turnieju z Włochami 0:3, zostali wicemistrzami imprezy. Mamy medal! Polacy srebrnymi medalistami Uniwersjady! Postawa Polaków przez cały turniej zasługuje na same pochwały.

Polacy byli wręcz bezbłędni w meczach doprowadzających ich do finału Uniwersjady. Wszystkie spotkania wygrali bez straty seta. Pewnie pokonali reprezentacje Portugalii, Hongkongu, Korei Południowej, Ukrainy i Iranu. Dopiero w finale napotkali trudność nie do przeskoczenia.

Włosi byli dla Polaków jak mur. Nasi siatkarze zderzyli się ze ścianą i choć szukali sposobów na przerwanie zapory Włochów, przegrali w trzech setach. Włosi pokonali Polaków wynikiem 25:23, 25:18, 28:26. Włochom wychodziło dosłownie wszystko, a my mieliśmy problemy w obronie i w ataku. Biało-Czerwoni mieli jednak serce do walki i wprowadzane zmiany działały, pozwalając odrobić straty, a w trzecim secie dać nawet lekkie prowadzenie. Rewelacyjne zagrywki Macieja Krysiaka pomogły nawet obronić trzy meczbole. Za każdym razem to jednak Włosi okazywali się lepsi w ostatecznym rozrachunku. Tak też było przy ostatniej piłce meczowej.

Włosi sięgnęli po złoto, ale my sięgnęliśmy po srebro! To piękny wynik. Waleczna postawa i skuteczna umiejętność zmian gry oraz niesamowity marsz do finału bez straty seta, napawają nas dumą z naszych srebrnych siatkarzy. Gratulujemy!

Przypomnijmy, że Uniwersjada to drugie największe zawody sportowe po igrzyskach olimpijskich. To impreza akademicka.

CZYTAJ: Dziewczyny lubią brąz. Polskie siatkarki wygrywają brąz na Uniwersjadzie w Chengdu

CZYTAJ: Plaża na Majorce ewakuowana, gdy zauważono rekina okrążającego brzeg