Real Madryt chce pozyskać napastnika Galatasaray

2
Mauro Icardi ma być przedmiotem rozmów z Realem Madryt w styczniu.

Real Madryt był łączony z niespodziewanym transferem napastnika Galatasaray Mauro Icardiego w styczniu.

Icardi powrócił na europejską scenę dzięki występom w Lidze Mistrzów z Galatasaray w tym sezonie.

30-latek strzelił zwycięskiego gola w końcówce meczu z Manchesterem United 3:2 na Old Trafford w październiku, zaledwie kilka minut po nie wykorzystaniu rzutu karnego.

Choć Icardi był w stanie jedynie poprowadzić Galatasaray na trzecie miejsce w grupie, jego strzelecka forma jest fenomenalna na krajowym rynku, gdzie tureccy giganci walczą łeb w łeb z czołowym rywalem Fenerbahce.

Marca twierdzi, że forma Icardiego, która pozwoliła mu strzelić w tym sezonie 18 goli, zaalarmowała Real Madryt, który chce go pozyskać w styczniu.

CZYTAJ: Gwiazda Realu Madryt została otoczona przez fanów na ulicy (WIDEO)

Real Madryt jest gotowy na szokujący ruch w sprawie podpisania kontraktu z argentyńskim napastnikiem Mauro Icardim z Galatasaray.

W raporcie Marca stwierdzono, że Icardi przyjdzie i będzie rywalizował z Joselu o miejsce w wyjściowej jedenastce.

Na początku swojej kariery w Realu, Joselu spotkał się z krytyką, ale mimo to 33-latek strzelił dziewięć goli, pomimo że nie występował regularnie w drużynie.

Trener Realu Madryt, Carlo Ancelotti, na początku sezonu wolał mieć w wyjściowym składzie Rodrygo i Viniciusa Juniora, ale kontuzja tego ostatniego na razie przerwała tę współpracę.

Vini Jr został wykluczony z gry na maksymalnie 10 tygodni po kontuzji, której doznał podczas służby w Brazylii w połowie listopada, co oznacza, że może nie wrócić do gry przed wznowieniem Ligi Mistrzów w lutym.

CZYTAJ: Gwiazda Realu Madryt otrzymała wsparcie od Roberta Lewandowskiego po kontuzji kolana

Pomimo wygrania pięciu z sześciu meczów od kontuzji Viniego Jr, wygląda na to, że Real w styczniu wejdzie na rynek w poszukiwaniu nowej opcji ataku.

W drugiej połowie 2010 roku, Icardi był jednym z najbardziej rozchwytywanych napastników w Europie podczas swoich owocnych dni w koszulce Interu Mediolan.

Icardi, będący absolwentem młodzieżowej drużyny La Masia w Barcelonie, spędził sześć rewelacyjnych sezonów w Interze Mediolan, mimo że nie zdobył żadnego większego wyróżnienia z Nerazzurri.

Po przeprowadzce z Sampdorii w 2013 roku, Icardi strzelił 124 gole dla Interu, zanim przeniósł się do Paris Saint-Germain.

Grając w cieniu Kyliana Mbappe i Neymara, a ostatecznie argentyńskiego rodaka Lionela Messiego, liczba strzelonych goli Icardiego nieznacznie spadła, przez co wkrótce wypadł z łask na Parc des Princes.

Icardi skusił się na przeprowadzkę do Turcji do Galatasaray, gdzie strzelił 40 goli w 52 występach, w tym pięć w Lidze Mistrzów.

Minie jednak 13 lat, odkąd w styczniu opuścił Hiszpanię i udał się do Włoch, a powrót do zawziętych rywali Barcelony z pewnością trafi na pierwsze strony gazet, jeśli tak się stanie.