Real Madryt odniósł zwycięstwo i dotarł do finału Ligi Mistrzów UEFA

5
Królewscy po dwóch trafieniach Joselu pokonali Bawarczyków 2:1 i awansowali do finału Ligi Mistrzów. (zdjęcie: Ruang Taktik, x)

W środę, 8 maja, Real Madryt podejmował Bayern Monachium w rewanżowym meczu Ligi Mistrzów UEFA. Pierwszy mecz zakończył się remisem 2:2.

Real Madryt rozpoczął mecz z większą intensywnością, jednak obrona Bayernu Monachium wytrzymała presję. Czasami Bawarczycy próbowali kontrataków i szukali okazji do ofensywy, ale bezskutecznie.

CZYTAJ: Tuchel odpowiedział, czy chciałby wrócić do Premier League po Bayernie

Po przerwie, dynamika gry nie uległa większym zmianom. Real Madryt utrzymywał się przy piłce i stwarzał okazje do zdobycia gola. Jednak bramkarz Bayernu Monachium Manuel Neuer udaremniał wszystkie próby przeciwników. Jeden z ataków Bayernu okazał się decydujący, gdy Kane asystował Alphonso Daviesowi, który trafił do siatki po strzale w dalszy róg.

Po tym golu, Bayern skupił się bardziej na obronie, podczas gdy Real Madryt naciskał na strzelenie bramki. Wydawało się, że goście utrzymają prowadzenie, jednak Real Madryt dokonał czegoś niewyobrażalnego. W 88. i 90+1 minucie Joselu strzelił dwie bramki, zapewniając Realowi Madryt niesamowite zwycięstwo!

CZYTAJ: Sędzia meczu PSG – Dortmund rozpłakał się po meczu. Znamy powód

Z łącznym wynikiem 4-3 w dwóch meczach, Real Madryt awansuje do finału Ligi Mistrzów UEFA, gdzie zmierzy się z Borussią Dortmund.