Reprezentacja Polski triumfuje nad Bułgarią w Lidze Narodów

3
Reprezentacja Bułgarii była pierwszym rywalem Polaków na turnieju Ligi Narodów w Fukuoce. (zdjęcie: polska siatkówka, x)

Reprezentacja Polski w siatkówce rozpoczęła sezon w Lidze Narodów od elektryzującego meczu z Bułgarią w Fukuoce w Japonii. Mimo niepewnego początku pierwszego seta, zespół prowadzony przez Nikolę Grbica wyszedł triumfalnie i zwyciężył 3:1 (21:25, 25:21, 25:19, 25:18).

Intensywne bitwy i strategiczne zagrania zdefiniowały mecz

Spotkanie rozpoczęło się od zaciętego wyniku 3:1, po którym nastąpiła intensywna wymiana zdań przy 4:4 i 7:7, przygotowując grunt pod fascynującą rozgrywkę. Mimo krótkiego prowadzenia Bułgarii (13:11), błędy Polski pozwoliły przeciwnikom uzyskać znaczną przewagę już na 16:12. Zdecydowana polska drużyna jednak podjęła kontratak, który po błędach serwisowych zawiódł i Bułgaria zapewniła sobie prowadzenie w pierwszym secie przy stanie 21:25.

W drugim secie Polska objęła prowadzenie 9:5, ale skuteczny blok Bułgarii zmniejszył przewagę do 9:10. Pomimo wyrównujących wysiłków Dimitara, Polska zebrała siły, aby zbudować prowadzenie, a potężne ataki Tomasza Fornala i stabilne serwisy Jakuba Kochanowskiego poprowadziły ją do zwycięstwa 25:21.

CZYTAJ: Polska na Euro 2024: skład, grupa, harmonogram i szanse na zwycięstwo

Wspólny wysiłek popchnął Polskę do zwycięstwa

Trzeci set rozpoczął się od dominującej gry Polski, podkreślonej mocnymi blokami Kochanowskiego/Janusza i skutecznymi atakami Fornala, które zakończyły się zwycięstwem 25:19. Pomimo groźby Dymitrowa, zbiorowy wysiłek Polski ostatecznie zapewnił zwycięstwo.

W czwartym secie Polska utrzymała kontrolę, rozpoczynając od prowadzenia 3:0 i 5:1. Mimo sporadycznych błędów, Polacy utrzymali zdecydowane prowadzenie, kończąc seta przy 25:18 i zapewniając zwycięstwo przez cały mecz wynikiem 3:1.

CZYTAJ: Cristiano Ronaldo o zbliżającym się Euro i grze w Al Nassr