Reprezentacja Polski w hokeju triumfalnie awansowała do elitarnej ligi po 21 latach oczekiwania

9
Dziękujemy waleczne ORŁY! (zdjęcie: hokej.net, facebook)

Polska drużyna hokejowa zapewniła sobie miejsce w wielkich ligach po 21 latach oczekiwania. Mimo początkowych zmagań, drużyna pokonała Rumunię 6:2. Zwycięstwo to pozwoliło drużynie awansować do mistrzostw świata, gdzie zmierzą się z czołowymi zespołami z całego świata.

Drużyna rumuńska wygrała tylko z Litwą w mistrzostwach dywizji 1A i wielu uważało, że ma niewielkie szanse w starciu z polską drużyną.

Mecz zaczął się od tego, że Polacy odczuli presję chwili, ale pomimo dominacji w meczu, mieli trudności z pokonaniem dobrze przygotowanego rumuńskiego bramkarza Zoltána-László Toke. Jednak niespodziewany gol Balazsa Petera wcześnie dał Rumunii prowadzenie. Dopiero po zdobyciu gola przez Grzegorza Pasiuta, Polska była w stanie zremisować. Filip Starzyński miał szansę wyprowadzić Polskę na prowadzenie, ale trafił w słupek. Jednak Bartłomiej Jeziorski i Bartosz Fraszko zdołali strzelić gola, dając Polsce prowadzenie 3:1 w drugiej tercji.

CZYTAJ: Polskie trio pomogło Napoli zdobyć tytuł Serie A

Trzecia tercja była już tylko formalnością, bo Polacy grali pewnie i pozwolili przeciwnikowi strzelić jeszcze tylko jedną bramkę. Alan Łyszczarczyk i Krystian Dziubiński strzelili kolejne dwa gole, zapewniając Polsce zwycięstwo 6:2. Drużyna może teraz cieszyć się rywalizacją z najlepszymi zespołami na świecie, po długim oczekiwaniu wreszcie spełniła swoje marzenie o grze w elitarnej dywizji.

CZYTAJ: Eddie Howe wyklucza pozyskanie tych dwóch ważnych piłkarzy przez Newcastle United

Kibice polskiego hokeja z pewnością będą świętować to zasłużone zwycięstwo, a imponujący występ zespołu daje im wiele nadziei na przyszłość. W końcu minęły ponad dwie dekady, odkąd drużyna grała w elitarnej dywizji, a teraz w końcu wracają tam, gdzie ich miejsce. Miejmy nadzieję, że to dopiero początek wielu wspaniałych chwil dla polskiej hokejowej drużyny.