Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet pokonała Argentynę

5
Wielki powrót Polek! Odwróciły losy meczu z Argentynkami w samej końcówce! (zdjęcie: Handball Polska, twitter)

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet w niesamowitym stylu powróciła w meczu przeciwko Argentynie, wygrywając 26:25, tracąc pięć bramek. To emocjonujące zwycięstwo w towarzyskim meczu w Elblągu, to kluczowy element ich przygotowań do Mistrzostw Świata.

Kontrast z ich poprzednim spotkaniem zaledwie dwa dni wcześniej nie mógł być ostrzejszy. Polska zdominowała ten mecz, wygrywając 34:26 z wyraźną przewagą od początku. Jednak w sobotę wydawało się, że Argentyna chce zemścić się za wcześniejszą porażkę.

CZYTAJ: Robert Lewandowski znalazł się w rankingu najbogatszych piłkarzy magazynu Forbes. Wyliczono, ile Polak zarobi w 2023 roku

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla Polek, które od samego początku przegrywały. Argentyna szybko wypracowała sobie przewagę, którą jeszcze pogłębiła. Polska drużyna stawiała czoła wyzwaniom po obu stronach boiska, borykając się ze zwinnością argentyńskich zawodniczek w obronie i trudnościami w przełamywaniu ich mocnej obrony. Do przerwy Polkom udało się zmniejszyć różnicę z sześciu do czterech bramek, ale nastroje były ponure.

Jednak w końcowych momentach, polska drużyna wykazała się niezwykłą determinacją. Odwróciły losy spotkania, zbliżając się do jednego gola w 52. minucie i ostatecznie wygrywając 26:25, mimo że przegrywały.

CZYTAJ: Inter Mediolan już przygotowuje powrót Andre Onany?

Oszałamiający powrót Polski dodaje pewności siebie w przygotowaniach drużyny do Mistrzostw Świata.

Polska – Argentyna 26:25 (11:15)