Reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet dominuje w Lidze Narodów

11
Reprezentacja Polski siatkarek wygrała w amerykańskim Arlington z Koreą Południową 3:0 i odniosła szóste zwycięstwo z rzędu w Lidze Narodów. (zdjęcie: Michał KotwicaHistorii, x)

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet zapewniła sobie szóste z rzędu zwycięstwo w aktualnej edycji Ligi Narodów.

Zespół, znany jako „Biało-czerwone”, pokonał w amerykańskim Arlington Koreę Południową zdecydowanym zwycięstwem 3:0. W ostatnim secie, południowokoreańska drużyna zdobyła zaledwie dziesięć punktów.

CZYTAJ: Iga Świątek obchodzi 23. urodziny na Roland Garros

To ostatnie zwycięstwo stanowi kontynuację passy Polek bez porażki w turnieju, podczas której we wszystkich meczach przegrały tylko jednego seta. Ich dominująca skuteczność zapewniła im mocne miejsce w czołówce rankingów.

Polska drużyna prowadzona przez włoskiego trenera Stefano Lavariniego wykazała się wyjątkową sprawnością podczas całych zawodów. Południowokoreańska drużyna z trudem skontrowała potężną grę Polski, szczególnie w trzecim secie, w którym ledwo osiągnęła dwucyfrowy wynik.

Patrząc w przyszłość, w piątek polska drużyna zmierzy się z Niemcami, gdzie ma nadzieję przedłużyć passę zwycięstw.

CZYTAJ: Jude Bellingham najbardziej wartościowym piłkarzem. Kwota zwala z nóg!