Reprezentacja Polski w półfinale zmierzy się z Estonią

2
Polska wygrywa z Portugalią i awansuje do półfinału turnieju prekwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu! (zdjęcie: olek sieradzki, twitter)

Reprezentacja Polski w koszykówce z niesamowitym pokazem determinacji i umiejętności zapewniła sobie awans do półfinału turnieju eliminacyjnego do zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Goszcząca w Gliwicach drużyna odniosła miażdżące zwycięstwo nad Portugalią, kończąc mecz wynikiem 78:65 (17:10, 18:14, 18:17, 25:24). Triumf daje Polsce awans do półfinału, gdzie zmierzy się z Estonią.

Drużyna Biało-Czerwonych przystąpiła do środowego kluczowego spotkania pewna siebie, pokonując już Węgrów i odnosząc nieoczekiwane zwycięstwo nad Bośnią i Hercegowiną. Zawodnicy pod wodzą trenera Igora Milicicia trzymali swój los w swoich rękach i po raz kolejny stanęli na wysokości zadania.

CZYTAJ: Triumf polskich żeglarzy na Mistrzostwach Świata w żeglarstwie

Polska pokonuje początkowe przeszkody, zapewnia prowadzenie i zwycięstwo nad Portugalią

Początkowo Polacy napotkali pewne trudności w znalezieniu swojego rytmu i ustabilizowaniu gry. Portugalia wykorzystała okazje ofensywne i zdołała zdobyć punkty, choć ich wysiłki nie powiodły się w starciu z nieustępliwą polską obroną. Co więcej, drużyna portugalska znalazła się na początku w kłopotach z faulami, co ograniczyło ich zdolność do skutecznego odwetu.

Pierwsza kwarta zakończyła się siedmiopunktową przewagą Polaków. Druga kwarta przyniosła kolejne wyzwania dla obu drużyn, ale Biało-Czerwoni nieznacznie powiększyli przewagę dzięki skutecznym rzutom wolnym i zdecydowanej strategii obronnej prowadzonej przez Milicica. Gdy mecz przechodził w drugą połowę, widzowie byli świadkami zaciętej rozgrywki na korcie. Pomimo starań Portugalii o zmniejszenie straty i zmniejszenie deficytu, polska drużyna zachowała kontrolę nad tempem gry, zapewniając sobie przewagę. W trzeciej kwarcie Polacy powiększyli swoją przewagę o kolejny punkt, przygotowując grunt pod imponujący wzrost w czwartej kwarcie, który ostatecznie przypieczętował ich zwycięstwo.

CZYTAJ: Harry Kane ma nadzieję, że transfer do Bayernu Monachium da mu szansę na zdobycie Złotej Piłki

Triumf Polski nad Portugalią zapewnia zwycięstwo w grupie kwalifikacyjnej i przygotowuje Biało-Czerwonych do intensywnego półfinału przeciwko Estonii

Triumf nad Portugalią ugruntowuje pozycję Polski jako zwycięzcy swojej grupy eliminacyjnej, mogąc pochwalić się nienagannym bilansem zwycięstw. Patrząc w przyszłość, polska drużyna zmierzy się z Estonią – potężnym przeciwnikiem i drugą drużyną z turnieju pre-kwalifikacyjnego w Tallinie – w kolejnej fazie ich dążenia do kwalifikacji olimpijskiej.

Półfinałowe spotkanie z Estonią zapowiada intensywne starcie, które odbędzie się w Gliwicach w piątek 18 sierpnia o godzinie 17:30.