Reprezentacja Polski w siatkówce przegrała z Brazylią w Lidze Narodów

2
Polscy siatkarze przegrali z Brazylią w Lidze Narodów. To ich druga porażka. (zdjęcie: polska siatkówka, x)

Reprezentacja Polski w siatkówce zakończyła drugą rundę Siatkowej Ligi Narodów (VNL) w Japonii porażką 1:3 z Brazylią, co oznaczało jej drugą porażkę w turnieju. Mimo że Polska prowadziła w rankingach z zaledwie jedną porażką w siedmiu meczach, świetny występ Brazylii okazał się zbyt mocny dla Polaków.

Mecz rozpoczął się od zaciętej wymiany punktów, ale Brazylia wyszła na prowadzenie w połowie pierwszego seta dzięki imponującym wysiłkom Joandry’ego Leala i Alana Souzy’ego i zapewniła sobie zwycięstwo 25-21. W drugim secie Brazylia dominowała od początku, a Leal oddał dwa asy, co doprowadziło do zdecydowanego zwycięstwa 25-17.

CZYTAJ: Historyczny triumf Ewy Swobody na Mistrzostwach Europy

Polska w trzecim secie podniosła się w zmienionym składzie, w którym wystąpili Bartosz Kurek, Tomasz Fornal i Kamil Semeniuk. Ta zmiana zapewniła im pierwsze prowadzenie w meczu, które zakończyło się zwycięstwem 25-21. Jednak Brazylia odzyskała kontrolę w czwartym secie po potężnych atakach Leala i Alana i zapewniła sobie zwycięstwo 25-23.

Pomimo niepowodzenia, Polska pozostaje silnym rywalem w VNL przed kolejnym turniejem w Lublanie.

CZYTAJ: Wojciech Nowicki został mistrzem Europy w rzucie młotem