Reprezentacja Włoch mistrzem Europy UEFA do lat 17

5
Włosi mistrzami Europy! (zdjęcie: Olt Sports, x)

W środę 5 czerwca odbył się finał Mistrzostw Europy UEFA do lat 17, w którym Włochy zmierzyły się z Portugalią.

Mecz rozpoczął się od serii pierwszych bramek Włochów. Federico Coletta otworzył wynik już w siódmej minucie, a dziewięć minut później Francesco Camarda podwyższył na 2:0. Zespoły schodziły na przerwę, a Włochy prowadziły dwoma bramkami.

Na początku drugiej połowy, Włochy ponownie uderzyły, a bramkę uzupełnił Francesco Camarda. Portugalia próbowała odrobić straty, ale włoska obrona pozostała nieugięta, nie pozwalając swoim przeciwnikom na zdobycie gola.

Włochy zdominowały finał przeciwko Portugalii, odnosząc spektakularne zwycięstwo 3:0 i zostając mistrzami Europy UEFA do lat 17.

CZYTAJ: Armand Duplantis szuka polskiej fanki. Ma dla niej niespodziankę!

Francesco Camarda wybrany najlepszym graczem turnieju!

Francesco Camarda został wybrany najlepszym graczem turnieju Euro U-17 w 2024 roku.

Dwa gole w fazie grupowej przeciwko Słowacji i Szwecji, następnie wykorzystany zwycięski rzut karny w konkursie jedenastek w meczu z Anglią i zwieńczające dwa trafienia w finale z Portugalią. Zabrakło mu jednego gola do zostania królem strzelców turnieju, chociaż warto podkreślić, że Camarda był najlepszym strzelcem wliczając kwalifikacje.

W wywiadzie dla UEFA.com, młody napastnik reprezentacji Włoch powiedział: „To dla mnie bardzo emocjonalne przeżycie. Chciałbym zadedykować to moim rodzicom, mojej rodzinie, wszystkim ludziom, którzy mnie kochają, nie zapominając o mojej drużynie. Nigdy bym tego nie wygrał, gdyby nie oni. Ta drużyna jest wszystkim, jesteśmy świetną grupą, jesteśmy jak rodzina i to widać na boisku”.

CZYTAJ: AC Milan przedłuży kontrakt najmłodszego debiutanta Serie A