Robert Lewandowski rusza w pościg za liderem strzelców La Liga

3
Robert Lewandowski bohaterem Barcelony. Polak zdobył hat-trick w La Liga. (zdjęcie: MarsAeternum, x)

Robert Lewandowski pokonał bramkarza Realu Betis, przyczyniając się do zwycięstwa 5:0. Napastnik FC Barcelony zbliża się do Jude’a Bellinghama.

Po przerwie reprezentacyjnej Xavi podjął pewne ryzyko i wystawił w wyjściowym składzie Joao Felixa. Debiutujący Portugalczyk odwdzięczył się trenerowi za zaufanie w 25. minucie meczu z Realem Betis, gdy otworzył wynik.

Siedem minut później FC Barcelona podwyższyła rezultat. Po kapitalnej asyście w wykonaniu Andreasa Christensena, Robert Lewandowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i jej nie zmarnował. Kapitan reprezentacji Polski strzelił obok próbującego interweniować Ruiego Silvy.

Przeczytaj: Polska zdobywa tytuł mistrza Europy w siatkówce po emocjonującym zwycięstwie nad Włochami

W drugiej połowie jeszcze Ferran Torres popisał się kapitalnym uderzeniem ze stałego fragmentu gry, Lewandowski asystował przy trafieniu Raphinhi, natomiast ostatnie słowo należało do Joao Cancelo. Polak także miał udział przy trafieniu Portugalczyka.

W piątej serii gier „Blaugrana” zwyciężyła z Realem Betis 5:0, a Lewandowski po raz trzeci w tym sezonie golem zaznaczył swoją obecność na murawie. Tym sposobem 35-letni snajper zameldował się na pozycji wicelidera klasyfikacji strzelców La Ligi.

Robert Lewandowski, ten sam, na którego w ostatnim czasie spada krytyka z każdej strony, przed reprezentacyjną przerwą zdobył bramkę w starciu z Osasuną. Na zgrupowaniu reprezentacji Polski strzelił dwa gole przeciwko Wyspom Owczym. Tymczasem w sobotni wieczór 35-latek dołożył kolejne trafienie w La Liga.

Przeczytaj: Otrzymał najlepszą radę od przyjaciela Jude Bellinghama

Warto odnotować całkiem dobry bilans naszego rodaka. Gratulujemy i tak trzymać!!!