Słynny klub zwolnił trenera. Legenda straciła pracę!

3
Gennaro Gattuso został niedawno zwolniony z funkcji trenera Olympique Marsylia. (zdjęcie: Le Phocéen, x)

Po wczorajszej porażce z Brest (0:1), zarząd Marsylii podjął decyzję o zwolnieniu głównego trenera Gennaro Gattuso wraz z całym sztabem szkoleniowym, poinformował Fabrizio Romano.

Przełomem dla szefów francuskiego klubu była wczorajsza porażka z Brest. Olympique Marsylia grała z przewagą liczebną od 60. minuty, ale decydującą bramkę straciła w 88. minucie. Marsylia nie była w stanie zapewnić sobie zwycięstwa w siedmiu kolejnych meczach we wszystkich rozgrywkach.

Marsylia rozstała się z Gennaro Gattuso.

Po meczu z Brest, Gattuso przeprosił kibiców, stwierdzając, że jego zespół osiągnął dno.

CZYTAJ: Eden Hazard nie zgadza się ze słowami Cristiano Ronaldo odnośnie Ligue 1

Olympique Marsylia rozpoczęła ten sezon pod okiem hiszpańskiego trenera Marcelino García Toral, ale we wrześniu powołała Gattuso. Pod wodzą Włocha, zespół wygrał 9 z 24 meczów i 8 razy zremisował. Marsylia po 22 kolejkach zajmuje obecnie dziewiątą pozycję w Ligue 1.

W czwartek 22 lutego, Marsylia rozegra u siebie rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Europejskiej UEFA z Szachtarem Donieck. Pierwszy mecz, który odbył się w Hamburgu, zakończył się remisem 2:2.

CZYTAJ: Kylian Mbappé z PSG jest gotowy dołączyć do Realu Madryt

Przed dołączeniem do Marsylii, Gattuso był trenerem Valenci, Napoli, Milanu, Palermo, Pisa i greckiego klubu OFI.