Grant-Leon Ranos; zdjęcie: BayernTimes: Twitter

19-letni Grant-Leon Ranos na próżno czekał na swój debiut w profesjonalnym zespole FC Bayern, ale jako nowy reprezentant Armenii, napastnik imponująco pokazał swoje umiejętności w kadrze narodowej.

19-letni Grant-Leon Ranos z 15 golami i ośmioma asystami w FC Bayern II jest jednym z wyróżniających się graczy w Regionallidze Bayern w sezonie 2022/23.

Dobre występy dały młodzieńcowi pierwszy występ w reprezentacji Armenii w piłce nożnej.

W zremisowanym 2:2 towarzyskim meczu z Cyprem Ranos, od razu znalazł się w wyjściowym składzie Ormian. Ranos wyczarował absolutnie wymarzony debiut na boisku.

Przeczytaj także: Czy David de Gea zostanie w Manchesterze United?

W 50 minucie młody zawodnik Bayernu najpierw wyrównał za sprawą Cypryjczyka Andreasa Karo, dziewięć minut później Ranos ponownie wpakował piłkę do siatki. Choć to nie wystarczyło do zwycięstwa, bo w 82. minucie wyrównującego gola strzelił Dimitris Christofi, Ranos z pewnością pozostawił trwałe wrażenie na trenerze Ołeksandrze Petrakowie.

Ormiański selekcjoner nie ma wielkiej gwiazdy od czasu przejścia na emeryturę byłej gwiazdy BVB Henrikha Mkhitaryana (95 występów / 32 gole) w 2021 roku. We wtorkowy wieczór Ranos skradł show swojemu partnerowi Sargisowi Adamyanowi, który gra w 1 FC Kolonia.

Armeńska federacja ogłosiła 14 marca, że Ranos, który oczywiście byłby również uprawniony do gry w niemieckiej selekcji, wybierze ojczyznę swojego ojca.

Zobacz jeszcze: Kapitan reprezentacji Hiszpanii Rodri Hernandez krytykuje sposób gry Szkocji

„Jestem bardzo podekscytowany i zaszczycony, że po raz pierwszy zostałem wybrany do reprezentacji Armenii. Nie mogę się doczekać dni, treningów i meczów” – napisał Ranos w krótkim oświadczeniu na Instagramie. Po dublecie ofensywny zawodnik napisał: „Pierwszy mecz, pierwsze gole. Co za uczucie”.

Kontrakt Ranosa z Bayernem kończy się po obecnym sezonie, a to, czy napastnik pozostanie w Monachium, wciąż nie jest jasne. Jednak osoby odpowiedzialne za talenty wielokrotnie wypowiadały się bardzo pozytywnie o Ranosie.