Trener Chelsea Mauricio Pochettino skrytykowany po przegranym meczu z West Ham United

16
Pochettino zastąpi Conte?

Ashley Cole uważa, że trener Chelsea Mauricio Pochettino pomylił się w kluczowej zmianie w przegranym 3:1 meczu z West Hamem w niedzielę.

Młody zawodnik Chelsea Carney Chukwuemeka zanotował swoją pierwszą bramkę w pierwszej połowie, która doprowadziła do wyniku 1:1 po tym, jak Nayef Aguerd otworzył wynik meczu dla Młotów.

Ale Chukwuemeka został zmuszony do zejścia w przerwie, a Pochettino zastąpił go Mychajłem Mudrykiem, co skrytykował były obrońca Blues Cole.

Przeczytaj: Zieliński zaczyna sezon w pierwszym składzie Napoli

Zachodni londyńczycy stracili poziom w drugiej połowie, a West Ham wygrał 3:1 dzięki bramkom Michaila Antonio i Lucasa Paquety.

– Być może zmiana Chukwuemeki na Mudryka spowodowała problem – powiedział Cole w rozmowie ze Sky Sports.

„Stracili trochę impetu w grze. Nie wchodzili w biegi z tyłu między prawym obrońcą a środkowym obrońcą. To wszystko było zbyt łatwe dla West Hamu.

– Pochettino zrozumiał kontekst tej zmiany, ale czułem, że stracili trochę zdolności do jazdy i sprawiania problemów West Hamowi. Stracili trochę siły i impetu do podtrzymywania ataków”.

Przeczytaj: Barcelona po wielkich męczarniach wygrywa w La Liga z Cadiz

Enzo Fernandez mógł wyprowadzić Chelsea na prowadzenie jeszcze przed przerwą, ale jego rzut karny obronił Alphonse Areola.

– Chelsea rozczarowana po przerwie, oddała rywalowi inicjatywę – dodał Cole.

Można by się spodziewać, że wyjdą na boisko i będą agresywni, będą naciskać tak samo, jak w pierwszej połowie.