Trwa dominacja Maxa Verstappena! Rajdowiec wygrywa GP Austrii

3
Max Verstappen (LAPRESS)

Grand Prix Austrii było idealne dla Maxa Verstappena. Rajdowiec już piątek zajął pierwsze miejsce w kwalifikacjach. Później było tylko lepiej. Verstappen z kolejną wygraną w sezonie.

Max Verstappen kolejny już raz wystartował z pole position i znów nie miał sobie równych. Verstappen wygrał Grand Prix Austrii.

Verstappen ponownie wygrywa w Austrii, a Perez wraca na podium. Verstappen wygrał zarówno kwalifikacje, jak i sprint oraz wyścig główny. Verstappen przejechał większość wyścigu w samotności, bo już 35. okrążeniu zostawił wszystkich z tyłu. To wtedy właśnie odzyskał pierwsze miejsce i zyskał 23 sekundy przewagi nad Leclercem.

W wyścigu w Austrii dobrze poszło też Checo Perezowi, koledze z drużyny Verstappena. Checo Perez zaczął pechowo, ponieważ przez ograniczenia toru w kwalifikacji zaczął od 15. miejsca, ale udało mu się stanąć na podium, zajmując trzecie miejsce za Charlesem Leclercem z Ferrari. Na 62. okrążeniu Perezowi udało się wyrwać trzecie miejsce Carlosowi Sainzowi po walce na 62. okrążeniu, w której Hiszpan walczył i pomógł Leclercowi odjechać, choć narzekał przez radio na rzekome zastraszanie ze strony Meksykanina.

CZYTAJ: Mats Wilander przekonany, że Andy Murray może wygrać w tym roku Wimbledon

CZYTAJ: Ile par okularów zużyto przy kręceniu serii o Harrym Potterze?