Uwagi trenera Barcelony do Sergi Roberto przyniosły zdecydowaną poprawę, widoczną w drugiej połowie meczu

4
Kapitan Barcelony otrzymał surową korektę od Xaviego Hernándeza; zdjęcie: Fútbol Total: Twitter

Kapitan Blaugrany,Sergi Roberto mimo zwycięstwa drużyny, zakończył mecz z pewnością sfrustrowany, świadomy, że popełnił wiele błędów i niedopasowań na prawym skrzydle.

W rzeczywistości, powołując się na hiszpański AS, gracz akademii otrzymał surową korektę od Xaviego Hernándeza w przerwie, gdyż pozwolił, aby jego pas był autostradą dla Pedrazy i Baeny, a także był winowajcą w bramce z rzutu rożnego.

Xavi, zszedł do szatni wyraźnie zdenerwowany po tym, jak zobaczył, jak zespół przegrywa 0:2. A głównym obiektem jego krytyki był Sergi Roberto.

Przeczytaj: Neuer powraca na boisko

Trener użył przenośnej tablicy, aby zobaczyć błędy, które popełnił w pierwszej połowie i niedopasowania, jeśli chodzi o krycie z Lamine Yamalem, który choć był bardzo dynamiczny w ataku, nie był tak skuteczny w swoich zadaniach defensywnych, pozwalając Pedrazie na zbyt swobodne atakowanie.

W każdym razie wyrzuty technika były skierowane przede wszystkim do Sergiego Roberto, zachęcając go do większej uwagi w przestrzeniach, które pozostawił za sobą, a także w korektach.

Nie ma wątpliwości, że pobudka Xaviego przyniosła skutek, ponieważ poprawa kapitana była znaczna. O ile prawdą jest, że trzeci gol Villarreal padł z powodu nowego błędu regulacyjnego Sergiego Roberto, o tyle w kolejnych minutach i do końca meczu znacznie poprawił swoją grę, wykonując ogromny wysiłek, zarówno jeśli chodzi o akcje w wysokim bloku, jak i niskim bloku.

Przeczytaj: Tottenham Hotspur wysyła zwiadowców, aby obserwowali napastnika FC Metz

W każdym razie mecz Sergiego Roberto odzwierciedla niepodważalny dowód: pilną potrzebę podpisania prawego obrońcy. W tej chwili cała machina klubu pracuje przeciwko czasowi, aby uzyskać usługi Portugalczyka z Manchesteru City, Joao Cancelo. Jego przyjście wniosłoby jakość, talent i bezpieczeństwo zespołowi, który od czasu odejścia Daniego Alvesa wciąż jest potrzebny.