VNL 2023: Polska wygrywa z Japonią 3:1

8
Mamy złoto! Polska pokonuje Stany Zjednoczone 3:1 i wygrywa Ligę Narodów 2023. (zdjęcie: Hourly Volleyball, Twitter)

Dziś o godzinie 17:00 reprezentacja Polski w piłce siatkowej rozpoczęła mecz z Japonią. Polacy w świetnym stylu wygrali mecz (3:1) i awansowali do kolejnego etapu Siatkarskiej Ligi Narodów.

Drużyna Japonii okazała się lepsza w pierwszym secie i w przekonującym stylu wygrała z Polakami 25:19.

Drugi set zapowiadał się podobnie, jednak Polacy stanęli na wysokości zadania i wygrali z przewagą. Dramatyczna końcówka z wynikiem 28:26 dała polskiej drużynie szansę na odwrócenie losów meczu i wiarę w zwycięstwo. Wilfredo León zachęcał polskich kibiców do wspierania naszej drużyny okrzykami „Go, go!”.

Przeczytaj także: Dzika karta Weroniki Ewald wzmacnia polską obecność w WTA Warszawa

Polacy zyskali przewagę w trzecim secie i zdominowali Japończyków. Różnica punktowa sięgała w swoim apogeum aż 10-punktowej przewagi biało-czerwonych (20-10). Ostatecznie Polska wygrała trzeciego seta (25:17).

Początek ostatniego seta był wyrównany, a Japończycy byli chętni do walki. Na szczęście Polakom udało się zbudować niewielką przewagę 5 punktów nad Japonią. Biało-czerwoni grali pewnie i Japończycy nie byli w stanie ich zatrzymać. Sytuacja odwróciła się na naszą korzyść, gdy w pierwszym secie do gry wszedł León. Jednak reszta naszego zespołu też spisała się świetnie. Japończycy nie poddawali się, ale ostatecznie Polacy wygrali czwartego seta (25:21).

Przeczytaj także: Rekordowa passa Natalii Kaczmarek trwa w Diamentowej Lidze