Wielki sukces polskiej tenisistki – zdobyła brąz na Mistrzostwach Europy U18!

6
Monika Stankiewicz zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy do lat 18. (zdjęcie: Polski Związek Tenisowy, x)

Monika Stankiewicz zdobyła brąz na Mistrzostwach Europy U18 w tenisie.

Monika Stankiewicz zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy U18 w tenisie, które odbyły się w Oberpullendorf w Austrii. Pomimo przegranej w półfinale, jej dobry występ w całym turnieju zapewnił jej miejsce na podium. Stankiewicz, rozstawiona z piątym miejscem, pokazała swoje umiejętności, bez trudu przechodząc przez wczesne rundy.

Imponujące występy w pierwszych rundach

Polska zawodniczka zdominowała swoje pierwsze trzy mecze, przegrywając łącznie tylko trzy gry z rywalkami z Norwegii, Finlandii i Łotwy. W ćwierćfinale zmierzyła się z Rosjanką Jekateriną Pereliginą, zapewniając sobie zdecydowane zwycięstwo 6-2, 6-4, które zagwarantowało jej co najmniej brązowy medal.

W półfinale, Stankiewicz zmierzyła się z rozstawioną z numerem czwartym Czeszką, Aloną Kovackovą. Mimo dużego wysiłku, młodsza Kovackova okazała się zbyt trudna, pokonując Stankiewicz 6-1, 6-1. Jednak bez meczu o brązowy medal w turnieju, Stankiewicz i tak zajęła trzecie miejsce. Rozmyślając o wyniku, wyraziła zadowolenie ze swojego ostatniego występu w juniorskim sezonie, co oznacza pozytywne zakończenie jej juniorskiej kariery.

CZYTAJ: Wojciech Szczęsny został wyróżniony przez Juventus

Ten brązowy medal wieńczy udany sezon dla polskiej zawodniczki, która dotarła również do drugiej rundy juniorskiego US Open i French Open oraz ćwierćfinału Wimbledonu.