Wimbledon: Iga Świątek pokonała byłą mistrzynię Wielkiego Szlema!

7
Iga Świątek wygrała mecz pierwszej rundy Wimbledonu z Sofią Kenin i było to jej 20. zwycięstwo z rzędu. (zdjęcie: Out of Context Iga Świątek, x)

Iga Świątek uciszyła wszelkich sceptyków co do swoich umiejętności na kortach trawiastych zdecydowanym zwycięstwem w pierwszej rundzie Wimbledonu. Polska tenisistka pokonała byłą mistrzynię Australian Open Sofię Kenin 6:3, 6:4.

Historycznie rzecz biorąc, Wimbledon był wyzwaniem dla Świątek. Mimo zdobycia tytułu juniorki w 2018 roku, w rywalizacji seniorek dotarła dopiero do ćwierćfinału. W tym roku od samego początku spotkał ją zniechęcający remis, walcząc z doświadczoną Kenin.

Mecz rozpoczął się od początkowej niepewności Świątek, która swoje pierwsze mecze w tym roku rozegrała na trawie. Mimo początkowych nerwów, Polka szybko wypracowała sobie prowadzenie 2:1 i systematycznie je powiększała. Jej głębokie uderzenia były szczególnie skuteczne, ograniczając Kenin do zaledwie dwóch udanych gemów serwisowych w pierwszym secie.

W drugim secie walka była bardziej zacięta, a obie zawodniczki pokazały mocne serwisy. Świątek stanęła przed pierwszym wyzwaniem serwisowym, przegrywając 2:3, ale zdołała utrzymać serwis, a następnie przełamała Kenin i wyszła na prowadzenie 4:3. Kenin miała szanse na odłamanie, prowadząc w kolejnym meczu 40-30, ale krytyczne błędy w kluczowych momentach – uderzenia obok bramki lub w siatkę – okazały się kosztowne.

CZYTAJ: Złoty But Euro 2024: kto prowadzi i kto jest faworytem?

Wykorzystując to, Świątek zakończyła seta i mecz imponującą grą serwisową, na którą wpłynęły dwa asy, zapewniając sobie zwycięstwo 6:4.

Teraz Świątek zmierzy się z Chorwatką Petrą Martić, która do drugiej rundy awansowała po pokonaniu Brytyjki Franceski Jones 3:6, 6:1, 6:2.

CZYTAJ: Kluby hiszpańskie i włoskie ścigają polską gwiazdę MLS