Zieliński i Hsieh wygrali Wimbledon. Polak przeszedł do historii!

6
Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh mistrzami Wimbledonu w mikście. (zdjęcie: First Serve Tennis, x)

Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh wywalczyli tytuł Wimbledonu w grze podwójnej mieszanej, odnotowując swoje drugie zwycięstwo w Wielkim Szlemie jako drużyna. Polsko-Tajwańska para pokonała w finale Meksykanów Santiago Gonzaleza i Giulianę Olmos po imponującym wyniku 6:4, 6:2.

W finałowym meczu Zieliński i Hsieh natychmiast przejęli kontrolę, od samego początku przełamując serwis rywali. Utrzymali dominację, w siódmym gemie ponownie prawie przełamali serwis, ale Gonzalezowi i Olmos udało się obronić dwa break pointy. Następnie Zieliński przypieczętował pierwszego seta potężnym asem.

CZYTAJ: Lionel Messi zdobył kolejny tytuł i pobił rekord!

Drugi set w swojej narracji odzwierciedlał pierwszy. W pierwszym gemie Gonzalez i Olmos obronili trzy break pointy, ale ostatecznie nieustanna presja Zielińskiego i Hsieh doprowadziła do zdecydowanego przełamania. Ten kluczowy moment poprowadził ich do zwycięstwa. Po zaledwie godzinie i 17 minutach mecz zakończył się zwycięstwem Zielińskiego i Hsieh.

CZYTAJ: Polska juniorska drużyna żużlowa zdobyła tytuł Mistrza Świata

To ich drugi tytuł wielkoszlemowy – i drugi zdobyty w tym roku. Niezwykły sukces polskiego tenisisty!

Ten mecz przejdzie do historii polskiego sportu. Do historii tenisa – podsumował komentator Polsatu Sport Tomasz Tomaszewski.

Jan Zieliński/Su-Wei Hsieh – Santiago Gonzalez/Giuliana Olmos 2-0 (6:4, 6:2)