Złe informacje dla Barcelony, ich piłkarz wypada z gry!

2
W El Clasico nie zabrakło emocji, zwrotów akcji i sędziowskich kontrowersji. Górą był Real Madryt, który pokonał FC Barcelonę 3:2. (zdjęcie: barcelona, X)

Mecz z Celtą Vigo był dla FC Barcelony niezwykle pechowy. Goście objęli już w 19. minucie prowadzenie, a na domiar złego kontuzji doznał Frenkie de Jong.

Skład FC Barcelony będzie testowany przez co najmniej następny miesiąc po tym, jak Frenkie de Jong mierzy się z niefortunną kontuzją. De Jong musiał opuścić pierwszą połowę wygranego meczu 3:2 z Celtą Vigo w zeszłe sobotnie popołudnie, ustępując miejsca Gaviemu po tym, jak 26-letni Holender doznał kontuzji kostki. Pomocnik boisko opuścił o własnych siłach, choć mocno zafrasowany.

Przeczytaj także: Xavi chce ściągnął do Barcelony zawodnika z Tottenhamu

W tym samym meczu autorem dwóch trafień był Robert Lewandowski, a bramkę na 3:2 strzelił Joao Cancelo.

Według Sama Marsdena, korespondenta ESPN z Barcelony, de Jong będzie pauzował co najmniej miesiąc z powodu „kontuzji więzadła piszczelowo-strzałkowego w prawej kostce”. W wyniku tej przedwczesnej kontuzji Holender może nie wystąpić w najważniejszym El Clasico przeciwko Realowi Madryt 28 października.

Kontuzjowany zawodnik trafił niezwłocznie na badania. Barcelona tego samego dnia wydała komunikat: „Badania przeprowadzone dzisiejszego wieczoru wykazały, że zawodnik pierwszego zespołu de Jong ma kontuzję więzadła piszczelowo-strzałkowego prawej kostki” . napisano.

De Jong dołączył do Pedriego, ci dwaj piłkarze Barcelony zmagają się z kontuzjami nóg. Pedri jest nieobecny w składzie od zerowego remisu z Getafe 13 sierpnia. 20-letni pomocnik przechodzi obecnie rehabilitację po kontuzji prawego uda, tej samej części ciała, która dokucza mu od poprzedniego sezonu.

Oprócz Gaviego, na Ilkayu Gundoganie i Oriolu Romeu spoczywać będzie obowiązek zapewnienia FC Barcelonie wymaganej osłony i utrzymywania piłki w środku pola w najbliższej przyszłości.

Przeczytaj także: Arturo Vidal ma wyjaśnienie, dlaczego Manchester United nie może odnieść sukcesu