Złote medale na Mistrzostwach Polski w Siatkówce Plażowej w Warszawie

23
ORLEN Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej za nami! Złote medale rozdane. (zdjęcie: POLSKA SIATKÓWKA, x)

Na Mistrzostwach Polski w Siatkówce Plażowej, które odbyły się w Monta Beach Volley Club w Warszawie, Aleksandra Zdon i Justyna Łukaszewska zdobyły złoty medal wśród kobiet.

Pomimo trudnego początku, gdzie Agnieszka Adamek i Aleksandra Gromadowska wygrały pierwszego seta 21:15, Zdon i Łukaszewska dokonały niezwykłego powrotu. Wygrały drugiego seta 21:17 i zdominowały tie-break 15:9. Łukaszewska, która została wybrana MVP, przezwyciężyła kontuzję uda, której doznała wcześniej w turnieju, co sprawiło, że ich zwycięstwo było jeszcze bardziej imponujące.

Finał mężczyzn: dominująca gra

W finale mężczyzn, Jakub Zdybek i Piotr Kantor dali popisowy występ przeciwko Maciejowi Rudolowi i Mateuszowi Florczykowi. Dzięki solidnemu zwycięstwu w pierwszym secie w 21:18, duet utrzymał kontrolę przez cały mecz, przypieczętowując zwycięstwo wynikiem 21:15 w drugim secie. Kantor, nagrodzony tytułem MVP, i Zdybek, rozstawiony z numerem jeden w turnieju, spełnili oczekiwania, radząc sobie z presją z opanowaniem i zapewniając sobie tytuł mistrza kraju.

CZYTAJ: Historyczne wyczyny w Chorzowie: Duplantis i Ingebrigtsen biją rekordy świata

Tegoroczne mistrzostwa zakończyły się w niedzielę intensywnymi meczami, które zachwyciły publiczność. Turniej pokazał talent i determinację na najwyższym poziomie, wyznaczając wysoki standard dla przyszłych wydarzeń. Zarówno Zdon i Łukaszewska, jak i Zdybek i Kantor opuszczają Warszawę jako zasłużeni mistrzowie.

CZYTAJ: Endrick zdobył pierwszego gola dla Realu i zapisał się w historii klubu