Złoto, srebro i brąz dla polskich paraolimpijczyków

6
Złoto, srebro i brąz paralimpijczyków. Zdjęcie: Twitter,Oddział Opolski PFRON

Witold Skupień z ZOMA Team Obidowiec Obidowa, mistrz i wicemistrz świata w biegach narciarskich, wrócił ze szwedzkich mistrzostw świata z dwoma medalami. Zdobył złoty medal w biegu na 18 km techniką klasyczną i srebrny w biegu na 10 km techniką dowolną. Michał Gołaś ze Startu Bielsko-Biała w towarzystwie swojego przewodnika Kacpra Walasa zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata w skokach na spadochronie alpejskim.

W tym roku Polacy zdobyli złoto, srebro i brąz w dyscyplinach zimowych na Mistrzostwach Świata w paralotniarstwie alpejskim w Espot (Hiszpania) oraz na Mistrzostwach Świata w paralotniarstwie biegowym i parabiathlonie w Ostersund (Szwecja).

Czytaj: Inter rozmawia z dwoma zawodnikami Manchesteru United!

Złoto i srebro dla Witolda Skupienia

Zawodnik ZOMA Team Obidowiec-Obidowa, Witold Skupień, rozpoczął Puchar Świata w biegach narciarskich swoją koronną konkurencją – biegiem na 18 km techniką klasyczną. Walka o końcowy triumf toczyła się pomiędzy naszym reprezentantem a Japończykiem Taiki Kawayoke. Od połowy dystansu to nasz zawodnik wychodził na prowadzenie i sukcesywnie zwiększał swoją przewagę, ostatecznie wyprzedzając mistrza paraolimpijskiego o 47 sekund.

Witold Skupień po raz drugi stanął na podium w biegu na 10 km techniką dowolną. Polak musiał uznać wyższość Kanadyjczyka Marka Arendza. O drugie miejsce Polak stoczył wyrównany pojedynek z Francuzem Benjaminem Davietem, wyprzedzając go ostatecznie na mecie zaledwie o dwie sekundy!

Czytaj: W drodze do wielkiego klubu!

Michał i Kacper z brązem

Michał Gołaś, niewidomy narciarz alpejski rywalizujący z przewodnikiem Kacprem Walasem, również ma się z czego cieszyć. Na zeszłorocznych Mistrzostwach Świata w Lillehammer nasz reprezentant kilkakrotnie zajmował 4 miejsce, tym samym w wieku niespełna siedemnastu lat zapewnił sobie awans do światowej czołówki.

Nasi osiemnastolatkowie powinni być dumni ze swoich brązowych medali. Reprezentanci Startu Bielsko to nasza nadzieja na medale igrzysk w Mediolanie i Coritnie d’Ampezzo w 2026 roku.