Reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet pokonała Turcję w towarzyskim meczu

8
Efektowne zwycięstwo polskich siatkarek! Triumfatorki Ligi Narodów pokonane. (zdjęcie: Polska Siatkówka, Twitter)

W długo wyczekiwanym meczu towarzyskim, który odbył się w Krośnie, polskie siatkarki pokazały swoje umiejętności, pokonując Turczynki 3:1 (25:20, 25:23, 25:16, 20:25). Obie drużyny potraktowały to spotkanie jako decydujący sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, które rozpoczną się 15 sierpnia. Trenerzy Stefano Lavarini i Daniele Santarelli wystawili swoje najsilniejsze składy, pokazując ducha rywalizacji przez cały mecz.

Joanna Wołosz wróciła do polskiego składu, wzmacniając już utalentowaną kadrę. Polska już wcześniej spotkała się z Turcją w fazie grupowej Ligi Narodów w Hongkongu, gdzie polska drużyna zwyciężyła 3:0.

Choć obie ekipy pokazały swoje mocne strony, Polkom udało się wypracować kluczowe momenty, zwłaszcza w drugim secie, w którym decydującą rolę odegrały bloki Agnieszki Korneluk.

CZYTAJ: Historyczny wyczyn klubu z Wysp Owczych

W trzeciej partii Polki nie zwalniały tempa.  Jakość gry tureckiej ekipy wyraźnie spadła, Polki spokojnie zmierzały po wygraną.

Pomimo kilku zmian w składzie w dalszej części gry, Polki utrzymały konsekwencję, ograniczając błędy i odnosząc zasłużone zwycięstwo. Trenerzy zgodzili się rozegrać co najmniej cztery sety, niezależnie od wyniku, podkreślając wagę zdobycia cennego doświadczenia.

Przed kolejnymi meczami, które odbędą się w piątek i sobotę w Mielcu, Polska zamierza dalej osiągać sukcesy.

CZYTAJ: Polscy szachiści wyróżniają się w pierwszych rundach Pucharu Świata FIDE 2023