Sroki finalistą Pucharu Ligi

15
Jedziemy na Wembley. Zdjęcie: Twitter, Newcastle United FC.

Newcaste dobrze rozpoczęło wtorkowe spotkanie. W piątej minucie objęło prowadzenie po golu Longstaffa. Wspomniany piłkarz podwyższył na 2: 0 zaledwie po 15 minutach. Kontaktowego gola Święci zdobyli w 29 minucie meczu. Strzelcem bramki był Che Adams.

Zwycięstwo Newcastle okupione było kłopotami w końcówce spotkania. Pomimo słabszego tempa drugiej połowy spotkania, kibice doczekali się pierwszej groźnej sytuacji. W 72 minucie podanie przyjął Adam Armstrong i uderzył mocno na bramkę. Znakomitą interwencją popisał się Nick Pope. W 80 minucie Bruno Guimaraes po bezpardonowej interwencji został wyrzucony z boiska. Goście mimo gry w przewadze nie byli w stanie rozstrzygnąć spotkania na swoją korzyść.

Polecam: Mirror: Możliwe niespodziewane podpisywanie w toku

Rywalizacja dwumeczu zakończyła się 3: 1 dla Newcastle Tym samym to Sroki zasłużenie zagrają w finale Pucharu Ligi Angielskiej.

Kto będzie drugim finalistą? Czerwone diabły w środę rozegrają rewanżowy mecz z Nottingham Forrest. W pierwszym spotkaniu zespół prowadzony przez Erika Ten Haga wygrał na wyjeździe 3:0. Czerwone diabłu zagrają w roli faworyta.

Warto przeczytać: Inter rozmawia z dwoma zawodnikami Manchesteru United!

Finał Newcastle Manchester United, to była by gratka dla fanów futbolu.