Przyszły zawodnik Realu Madryt doznał poważnej kontuzji w meczu Copa Libertadores

3
Endrick został zniesiony na noszach z boiska podczas meczu z Independentente Del Valle. (zdjęcie: Jarquik, x)

Młody napastnik Palmeiras, Endrick, doznał kontuzji podczas meczu Copa Libertadores z Independentente del Valle.

Pierwsza połowa tego spotkania zakończyła się przekonującą przewagą Palmeiras – 2:0. Jednak na początku drugiej połowy brazylijską drużynę spotkał niefortunny incydent. W 60. minucie meczu młoda gwiazda drużyny, Endrick, zmuszona była opuścić boisko na noszach. Piłkarz doznał kontuzji, jednak rozmiary tych szkód nie są jeszcze znane.

Warto przypomnieć, że Endrick dołączył do Palmeiras w wieku 11 lat. W ciągu pięciu lat pracy w młodzieżowych drużynach klubu, Endrick rozegrał 169 meczów i strzelił 165 goli. 21 lipca 2022 roku, kiedy Endrick skończył 16 lat, oficjalnie podpisał kontrakt z Palmeiras do 2025 roku. 30 lipca 2022 roku Endrick został zarejestrowany do startu w Copa Libertadores.

CZYTAJ: Gwiazda Realu Madryt weźmie udziału w Euro 2024 w niekonwencjonalnej roli

15 grudnia 2022 roku Real Madryt ogłosił podpisanie kontraktu z Endrickiem do 2027 roku z opcją przedłużenia do 2030 roku, który wejdzie w życie w lipcu 2024 roku, po ukończeniu przez niego 18 lat. Kwota transferu wyniosła 35 milionów euro, łącznie z przewidywanymi przyszłymi premiami w wysokości dodatkowych 25 milionów.

CZYTAJ: Legenda Realu Madryt gotowa na ustępstwa, aby pozostać w klubie