Hurkacz przegrał finał w Halle, ale przełamał barierę!

1
Hubert Hurkacz i Jannik Sinner stoczyli zacięty bój w finale turnieju ATP w Halle. (zdjęcie: ken mckinnon, x)

W emocjonującym finale turnieju ATP w Halle, Hubert Hurkacz przegrał w setach z rakietą numer jeden na świecie Jannikiem Sinnerem 6:7(8), 6:7(2). 22-letni Włoch wykazał się niezwykłym opanowaniem i umiejętnościami, wygrywając oba sety w zaciętych tie-breakach, zdobywając tym samym swój pierwszy tytuł na kortach trawiastych.

Mecz był pokazem tenisa na wysokim poziomie, który obfitował w wiele efektownych akcji. Pomimo walecznych wysiłków Hurkacza, w tym efektownego strzału w tył z linii bazowej, stabilna gra Sinnera w kluczowych momentach zapewniła mu zwycięstwo. Przez cały mecz obaj gracze pokazali dobrą grę serwisową, przy czym Hurkacz utrzymywał nienaganny serwis, a Sinner dorównywał umiejętnościom.

W pierwszym gemie obaj panowie znakomicie serwowali. O wyniku tej partii rozstrzygnął tie-break. Sinner rozpoczął od prowadzenia 2:0. Polak szybko odrobił stratę mini przełamania, ale później lepiej prezentował się lider rankingu, objął prowadzenie 5:2.

Hurkacz doprowadził do remisu 5:5. Miał nawet piłkę setową, ale Sinner popisał się znakomitym serwisem. Finalnie, pierwszą partię wygrał Włoch 10-8.

Drugi set miał podobny przebieg. Hurkacz na początku stawiał czoła presji, ale odpowiedział asami i solidną grą przy siatce. Mimo to w kolejnym tie-breaku Sinner wykorzystał początkowe mini-przerwy i zdominował 7-2 i zapewnił sobie zwycięstwo.

CZYTAJ: Pewne zwycięstwo polskich siatkarzy w Lidze Narodów!

„Mogło zakończyć się lepiej, ale na razie to dobry start sezonu na kortach trawiastych” – przyznał Hurkacz we wpisie w mediach społecznościowych. „Jestem zadowolony ze swojej gry i skupiam się na kolejnym wyzwaniu” – dodał Polak.

CZYTAJ: Polska z medalami na Mistrzostwach Europy w pływaniu

Hubert Hurkacz przełamał barierę

Hurkacz co prawda przegrał finał w Halle, ale i tak może być z siebie dumny. W ogłoszonym w poniedziałek rankingu ATP, Polak jest na siódmym miejscu, co jest jego najwyższą lokatą w karierze i najlepszym wynikiem. 27-letni wrocławianin awansował o dwie pozycje, a do wyprzedzającego go Rosjanina Andrieja Rublowa traci tylko 185 punktów. Liderem jest Włoch Jannik Sinner, który triumfował w Halle.