Asystent sędziego zemdlał podczas meczu Copa America 2024. Jaka była przyczyna?

9
Sędzia zasłabł w trakcie meczu. (zdjęcie: Deportes RCN, x)

Do dość niepokojącego incydentu doszło podczas meczu fazy grupowej drugiej rundy Copa America 2024 pomiędzy Peru i Kanadą.

W końcowych minutach pierwszej połowy sędzia liniowy, Gwatemalczyk Humberto Pantoja, upadł na boisku. Jako pierwszy zauważył to bramkarz Kanady Maxime Crépeau, który szybko rzucił się na pomoc sędziemu.

W ciągu kilku minut Pantoja został ożywiony i zniesiony z boiska na noszach. Czwarty sędzia Fabian Baren Cordova z Ekwadoru przejął obowiązki sędziego liniowego na pozostałą część meczu.

Ustalono, że przyczyną zemdlenia był udar cieplny. W czasie meczu w Kansas temperatura wynosiła około 38 stopni Celsjusza i wilgotność na poziomie 60%.

Obecnie zdrowie 38-letniego sędziego liniowego nie jest zagrożone.

CZYTAJ: Robert Lewandowski powtórzył osiągnięcie Ronaldo i Modricia

Kanada ostatecznie wygrała mecz 1:0 i obecnie zajmuje drugie miejsce w grupie A.

CZYTAJ: Everton przedłużył kontrakt z drugim najstarszym zawodnikiem Premier League