Lamine Yamal z przepięknym golem. Piłkarz pomógł Hiszpanii awansować do finału

7
16-letni Lamine Yamal najmłodszym piłkarzem z golem na mistrzostwach Europy. (zdjęcie: Lamine Yamal, x)

Hiszpania i Francja zmierzyły się w pierwszym meczu półfinałowym UEFA Euro 2024. Do pojedynku doszło we wtorek, 9 lipca, w Monachium.

Mecz rozpoczął się dynamicznie od szybkiego gola drużyny narodowej Francji. W 9. minucie Randal Kolo Muani, wspierany przez Mbappé, wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Ich przewaga była jednak krótkotrwała. Zaledwie 11 minut później Lamine Yamal strzelił oszałamiającego gola i wyrównał wynik. Co więcej, hiszpański skrzydłowy już w wieku 16 lat został najmłodszym strzelcem mistrzostw Europy.

Lamine Yamal, najmłodszy strzelec w historii Euro, strzelił gola mając 16 lat.

Oto 16-letni Lamine Yamal z Hiszpanii, który zdobywa historycznego gola dla Hiszpanii przeciwko Francji w półfinale Euro 2024. Hiszpania przeszła do finału.

„La Furia Roja” potrzebowała zaledwie czterech minut, aby ponownie odwrócić losy meczu i zdobyła drugiego gola. Dani Olmo wyprowadził Hiszpanię na prowadzenie w tym emocjonującym spotkaniu. Francja musiała odrobić straty. W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się ponownie zdobyć gola i na przerwę schodzili, gdy Hiszpania prowadziła 2:1.

CZYTAJ: Kylian Mbappé skomentował swój występ na Euro 2024

Po przerwie, Hiszpania częściej utrzymywała się w posiadaniu piłki, skupiając się przede wszystkim na stabilności w defensywie, nie stwarzając przy tym znaczących okazji do zdobycia gola. Francja natomiast wykazała się większą inicjatywą w ataku, ale „Les Bleus” nie udało się strzelić decydującego wyrównującego gola.

Hiszpania zapewniła sobie niezwykłe zwycięstwo 2:1 i awansowała do finału UEFA Euro 2024. Mecz finałowy odbędzie się w niedzielę, 14 lipca, gdzie „La Furia Roja” zmierzy się z Anglią lub Holandią.

CZYTAJ: „Jesteśmy gotowi na wszystko” – trener Anglii o meczu z Holandią